שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2510
מאמרים: 7552
Like: 59
מאמרים -> אוכל -> אוכל כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
אוכל כללי
 

מהי חברת הסעדה ומה תפקידיה


Saar Berman

שמחתי לעזור

 
 

 

הַסְעָדָה (בלועזית: קייטרינג, מאנגלית: Catering) היא אספקת מזון באתר שאינו צמוד למטבח בו מבושל המזון. ישנן רמות שונות של הסעדה, מהסעדה לארועים פרטיים, דרך הסעדה לארועים עסקיים ועד הסעדה לארועים ציבוריים. אנו נתקלים בשירות זה באירועים כגון חתונה, בר מצווה, בכנסים, במקומות עבודה, בבתי ספר וגני ילדים ובטיסות מסחריות.

הסעדה מוסדית לדוגמה עשויה לכלול החל מהבאת מנות מזון בחמגשיות מוכנות בלבד ועד שירות מלא לסעודה חגיגית הכולל צוות הכנה, בישול, והגשה.  קהל היעד לחמגשיות מוכנות הוא בדרך כלל מוסדות חינוך, מטיילים בתנאי שטח וחברות תעופה, בעוד קהל היעד להסעדה הכוללת הגשה הוא חברות הייטק, משרדים בינוניים וגדולים ועד למפעלים המתפקדים סביב השעון.

הסעדה באירועים בדרך כלל כוללת שירות על ידי צוות מלצרים וברמנים בסדרי גודל שונים, בהגשה לשולחנות או בשיטת מזנון. המזון יכלול ברוב המיקרים אוכל מוכן להגשה, שהוכן מראש במטבחי נותן השירות, או אוכל שאת הכנתו הסופית והגשתו מבצע צוות טבחים שהוכשר לנושא.

חברות הסעדה מתרכזות לא רק בהכנה של המזון אלא גם נדרשות להתמצא גם בהגשה מושכת עין ובעיצוב המותאם לעיצוב מקום האירוע, ולעיתים בעיצוב מנות התואמות את רוח החברה שעבורה השירות ניתן (כגון עוגות מעוצבות או מגשי אוכל עם צילחות המזכיר את צבעי המותג/חברה שהזמינה את השירות. . ישנן חברות הסעדה המטפלות גם בעיצוב השולחנות ובקישוט האולם, ובמקרים מסויימים אף בתאורה. אחריות נוספת אשר חברת הסעדה צריכה להביא בחשבון הוא שינוע המזון בכלי רכב המותאמים לכך על מנת לשמור על טריות המזון ובטיחותו, ולעיתים גם לנקיון מקום הארוחה לאחר סיומו של האירוע.

בעת תמחור האירוע חברת הסעדה תביא בחבשון את מספר הסועדים (נתון אשר יסופק לה ע"י מזמין השירות), את המנות אשר נבחרו להגשה (לדוגמה-סוגי בשר שונים הם בעלי מחיר שונה), ואת היקף הפעילות שמזמין השירות דורש. מן הסתם, ככל שהדרישה מחברת ההסעדה תהיה יותר מורכבת, היינו תכיל יותר מרכיבים מעבר להכנת האוכל (הכנת האולם, הגשת האוכל, פירון וניקיון) כך גם מחיר השירות יושפע בהתאם.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה