שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2510
מאמרים: 7552
Like: 59
מאמרים -> אוכל -> אוכל כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
אוכל כללי
 

ניר צוק, השף שבישל בפסגת דן וחולם ניו יורק


פסגת דן

סיגל שמו

פסגת דן

https://twitter.com/TsotHBLXZvlek8p

 
 

 

למי שלא מכיר, ואני בספק אם הקהל הישראלי לא יכיר, ניר צוק הוא שף מאוד מוכר, הוא מגיש תוכניות בישול, כותב טורים לעיתון וגם הוציא ספרי בישול והגיע לבשל בפסגת דן.

צוק גדל בכפר ורבורג ורכש הכשרה מקצועית בסן פרנסיסקו ובצרפת. בשנת 1999 הוא ניהל מתחם של מספר מקומות אוכל בסמטת הזכוכית בעיר העתיקה של יפו בין היתר את קורדליה ואת ג'אפה, טרקלין הויסקי קלאב ועוד. ניר צוק היה שותף בהקמת מסעדת בלאק אאוט שנותנת מענה לאנשים עם מוגבלויות ראיה ויצר חוויה שתנגיש לנו באופן מעניין את האנשים ואורח חייהם שאותם אנחנו פחות רואים.

אפשר להתחיל למנות את הישגיו בין היתר כשהוא ייצג את הבישול הישראלי במספר אירועים שארגן משרד החוץ. באירוע לציון 40 שנות יחסים דיפלומטיים בין ישראל לגרמניה בישל סעודה עם שף גרמני; ובאפריל 2005 בישל סעודה לקידום היחסים עם קזחסטן.

בין תוכניות הטלוויזיה שהגיש נמצא את צוקריה, החגים על פי צוק, שף בהפתעה ועוד. אילו בספרים שהוציא צוק אפשר למצוא את ניר צוק מבשל, מדלג בין הסירים, ספר הירקות.

איפה לא בישל ניר צוק? הוא כבר הרשים כשבישל בפסגת דן וכעת פונה לניו יורק ויעשה את זה בהדרגה עם מסעדת פופ-אפ וייתכן שבשלב מאוחר יותר יוחלט ללכת על פרויקט גדול יותר של פתיחת מסעדה קבועה. הכל תלוי קבלת הפנים הניו יורקית. כנראה. לפי צוק, הרעיון לפתיחת מסעדת הפופ אפ (כינוי למסעדה זמנית) היה של יזמית ניו יורקית שביקרה בישראל לפני כשנתיים ואכלה אצל צוק. יזמית הפופ אפ היא אורלי גוטסמן המייסדת של “Blends by Orly” (שמשווקת תערובות קמחים ללא גלוטן העשויות מדגנים עתיקים). גוטסמן הציעה לצוק לבוא לניו יורק לבחינת הקרקע ואחרי שהכין מטעמים בפרויקט פסגת דן.

"לכל שף יש חלום שתהיה לו חווה שבה יגדל את הירקות והפירות שלו, שיהיה לו קרוב משפחה קצב ושתהיה לו מסעדה בניו יורק", אמר צוק בתגובה.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

אורח אומר :
פרויקט פסגת דן מעולה   04/04/2019
אורח אומר :
מאיר   28/05/2019


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה