שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> אוכל -> אוכל כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
אוכל כללי
 

ערן שפיצר - 10 טעויות נפוצות בשימוש בסכין שף


ערן שפיצר

ערן שפיצר

 
 
1. שימוש בקרש חיתוך פלדה, קרמיקה או אבן
 
לקרשי חיתוך מעץ ופלסטיק יש קצת מתן בהם, שהוא יותר נחמד על קצה הסכין; פגיעה במשטח קשה עלולה להקהות את הלהב.
 
החיסרון של קרשי חיתוך מעץ הוא שלא ניתן לייצר אותם בצבעים שונים למטרות היגיינת מזון, ולכן הם לא תמיד מתאימים למטבח מקצועי. בהשוואה לפלדה, קרמיקה או אבן, לקרשי חיתוך מפלסטיק יש יותר נתינה, כך שהם נוטים פחות להקהות את הסכינים מאשר למשטחים הקשים יותר.
 
2. שימוש בסכין הלא נכונה למשימה הלא נכונה
 
חיתוך דרך המפרקים והעצמות צריך להיעשות בסכין עצמות ובמנתח, ולא בסכין שף. עד כמה שזה מפתה לתפוס את הסכין הקרובה ביותר הזמינה, חיתוך פינות ושימוש בסכין הלא נכונה למשימה עלול להיות מסוכן והיא דרך בטוחה להקהות את הסכינים שלך. שימוש בסכין לא נכונה למשימה שגויה יכול גם לפגוע במזון שאתה מכין על ידי מעיכה או קריעה שלו, ופגיעה במרקם ובמצגת. לדוגמא, קליבר הוא הכלי האידיאלי לחיתוך מפרקי בשר גדולים מכיוון שהלהב הרחב והכבד ישבור את העצם. לאחר מכן, תוכל להשתמש בסכין עצמות לעבודה המפורטת יותר.
 
3. השריית הסכין בכיור או כביסה בכלים אחרים
 
השריית סכין בכיור היא הזמנה לחלודה. למרות שרוב הסכינים מיוצרים מפלדת אל-חלד, אלמנט האל-חלד של הלהב הוא ציפוי כרום, אם הוא ספוג לעיתים קרובות מספיק, יכול להתחיל להתדרדר. לאחר ציפוי הכרום נפגע הסכין נמצאת בסיכון להתפתחות חלודה. סכינים שדופקות ומגרדות כנגד סכו"ם אחר בקערת שטיפה די מבטיחות קצוות עמומים ופגועים. השתמש במים חמים, סבון ומטלית בכדי לשטוף את הסכינים מיד לאחר השימוש בהם.
 
4. שימוש במדיח הכלים
 
חום גבוה, לחות ודפיקות בסכו"ם האחרים ובמדפי המתכת של מדיח כלים עלולים לפגוע בלהבים. סכינים עם ידיות עץ פגיעות במיוחד במדיחי כלים מכיוון שכוח המים יכול לשחרר את הידיות לאורך זמן והחום הגבוה יכול לעוות את העץ, מה שהופך את הסכינים למסוכנים יותר לשימוש.
 
5. אחסונם במגירה
 
אחסון סכינים חדות בתיקון עם כלים אחרים יכול להיות שהלהב דופק על מתכות אחרות, וגורם נזק לסכין. במקום מגירה, השתמש במתלה סכינים מגנטי או בלוק סכינים כדי לאחסן את הסכינים שלך בבטחה.
 
6. לא להשחיז באופן קבוע מספיק
 
השחזת סכין בעזרת מכונת יהלום מחליקה את כל הניקויים בלהב, ובעצם תיקון המתכת על ידי יישור החוטים הזעירים של קצה הלהב. פעולה זו באופן קבוע מספיק יכולה לסייע במניעת הסכין להיות משעממת.
 
7. חידוד יתר
 
השחזה היא תרגיל מרכזי בשמירה על קצה הלהב, אך עשו זאת לעתים קרובות מדי ותוכלו בסופו של דבר ללבוש את הלהב עד כדי כך שאינו שמיש. השחזה מוגזמת עלולה לגרום לקצה הלהב להישחק בחלק העבה יותר של הלהב, ולגרום לקצה הסכין להיות עבה יותר ועמום יותר.
 
8. השארת הסכין על קרש הניקוז
 
לוחות ניקוז הם אזור סכנה אמיתי לסכינים מכיוון שניתן להפיל להבים על כלים אחרים ולהשאיר אותם גם במים עומדים, מה שמסתכן בחלודה. שטפו וייבשו את הסכינים מיד לאחר השימוש בהם ואחסנו אותם על מתלה מגנטי או גוש סכין.
 
9. שימוש בקצה הסכין המושחז לגרידת אוכל מקרש חיתוך
 
גרידת הקצה החד של הסכין על כל דבר הולכת להקהות את הלהב וגירודו מעל קרש חיתוך אינו יוצא מן הכלל. השתמש בעמוד השדרה של הסכין בכדי להביא אוכל מקרן החיתוך לתבנית או לקערה במקום.
 
10. השארת אוכל לייבוש על הסכין
 
אם אוכל מתייבש על להב סכין זה יכול להיות קשה לרדת, מה שאומר שתצטרך לקרצף את האוכל מהלהב - משימה שהיא לא רק מסוכנת (מהלך שגוי אחד ותוכל לחתוך את עצמך) אלא שתפשר על החדות של הלהב. מזון חומצי יכול גם לחלוד את המתכת, ולהגדיל את הסיכון לחלודה. שוב, שטפו, ייבשו ואחסנו את הלהב ברגע שסיימתם להשתמש בו.

 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה