שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2501
מאמרים: 7549
Like: 59
מאמרים -> אוכל -> אוכל כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
אוכל כללי
 

פולי קפה - סקירה קצרה


אביה אטיאס

אביוש

 
 
פולי קפה הם זהב פבני עצמו. הם נסחרים בין המדינות וגם בבורסות השונות בעולם, כאשר הבורסה הגדולה בעלום למסחר בקפה ממוקמת בלונדון ובניו יורק. הקפה הוא אחד מהסוחורות שמגלגלות את מחזורי המסחר היותר גדולות בעולם, ויש לו חשיבות שוק גדולה מאוד והשפעה רבה על כלכלת העולם.
 
ישנם שני פולי קפה מרכזיים - קפה הרובוסטה וקפה הערביקה. למעשה, קל יותר לגדל את קפה הרובוסטה ואיכותו גם נמוכה יותר מקפה הערביקה שהינו קפה איכותי ויקר יותר, ומהווה את רוב הביקוש בעולם. את הקפה מדגלים בכל העולם, וייצורו מתפרש על למעלה מחמישים מדינות.
 
הפקת פולי קפה בכמות מסחרית היא מלאכה קשה שדורשת מאמץ לא קטן, וזאת עקב התפוקה הדלה יחסית שעץ הקפה מספק. הוא גם נותן פירות רק לאחר 3 שנים משתילתו, ופעמים שמתעקב עד 5 שנים. את הקפה צריך לספק ללמעלה מעשרים מיליון אנשים, מכל רחבי העולם שצורכים אותו על בסיס יומי, ולמעשה הקפה סובב תעשייה ענקית של תרבות ועסקים, והשפעתו חדרה לכל תחום.
 
קפה הוא מוקד מפגש חברתי ועסקי. אנשים נפגשים ומתחברים דרך הכנה ושתיה של קפה. המדינה שכיום מחזיקה בתואר יצואנית הקפה הגדולה ביותר בעולם היא ברזיל, ולאחריה נמצאות אינדונזיה, ויאטנם, אתיופיה וקולומביה, וכל זאת למרות שתרבות של קפה מיוחסת למדינות כמו ערביות או אירופאיות.
 
לעומת מצרכים וחומרי גלם אחרים, הקפה הוא מוצר צריכה שאינו מושפע ממחירו. גם אם מחירו יאמיר תושבי העולם אשר צורכים את הקפה לא יפסיקו לצרוך אותו. למעשה לקפה מיוחסות תכונות של סם ממכר, והקופאין שהינו המרכיב העיקרי שבו פועל על הלב וממריץ אותו עד ליציאתו ממחזור הדם.
 
פולי קפה נבחנים בטעמם ובצבעם, ואופן שמירתם והשינוע שלהם ממקום למקום משפיע מאוד על איכותם. ישנם מסורות שונות של הכנה וטיפול בפולי הקפה. יש שטוחנים את הקפה ומבשלים אותו, ויש שמבשלים ומייבשים וכך מייצרים אבקה של קפה נמס - תהליך ייצור שלא נהוג באופן ביתי אלא רק במפעלים לייצור קפה.
 
כיום ניתן להכין קפה אפילו במוכנות אוטומטיות ביתיות שמספקות קפה איכותי ומהיר, ומחירם של מכונות אלו הולך ופוחת ככל שצורכים אותו יותר ויותר משפחות.
 

 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה