שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2570
מאמרים: 7613
Like: 59
מאמרים -> אוכל -> אוכל כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
אוכל כללי
 

תבלינים – עולמות משולבים


טלי גל
 
 

אנו נתקלים בהמצאות רבות ששינו את פני ההיסטוריה האנושית. מדענים, חוקרים, אקדמאיים וגם אנשים ללא עבר מחקרי חושפים בפנינו אמיתות ותגליות מדעיות על בסיס יומיומי ומעניקים לנו עולמות חדשים לידע. אנו רואים את פני הירח ואנשים צועדים על פניו, נשלחות מעבורות לחלל עם אנשים המקדמים את פני היקום לעיניים האנושיות.

המשותף לכל בני האדם הינו הצורך למצוא מזון, שתייה ומחסה. על מנת להעניק למזון טעם, בני האדם פיתחו, גידלו ועיבדו צמחי תבלין מגוונים בכל רחבי העולם.

לא ניתן למצוא תרבות אשר אינה עושה שימוש בצמחי תבלין. הצורך להוסיף צמחי תבלין מעשיר את המזון הן מבחינת טעם והן מבחינת מרכיבים.

 

 

מן האדמה אל הפה –

 

כל תהליך השימוש בתבלינים מתחיל בעבר הרחוק של התרבות האנושית, ונמשך עד לקריאת שורות אלה. אנו לא יכולים לדמיין עולם ללא תבלינים. אנו צריכים אותם.

השימוש בהם יכול להיות לצורך רפואי – ישנם צמחים הידועים בסגולותיהם הרפואיות כגון קינמון טחון, כורכום, מנטה ועוד שלל דוגמאות של צמחים מסוימים היכולים להיות לעזר בריאותי לצד עזר קולינרי.

צמחי תבלין גדלים באדמה ומגיעים אל פינו דרך שילובם בתהליכי בישול, אפייה, הכנת שתייה ועוד.

חנויות תבלינים רבות פותחות שעריהן ללקוחות המעוניינים בתבלינים באיכות גבוהה, תחת פיקוח. ישנם חנויות אשר דוגלות בשיווק מוצרים אורגאניים ועוד.

 

 

גדל זאת בעצמך –

 

האפשרות ליצור חוות תבלינים יכולה להתאים לכל אחד ואחת מאיתנו. כמובן יש צורך מקדים בגידול צמחים, אך גם למי שאין, ביקור קצר במשתלה, קניית ספר גידול צמחי תבלין, או חיפוש באינטרנט יכול להוביל את כולנו להיות בעלי חוות תבלינים, ליהנות מצמחים טריים ועוד. 

כמובן למי מאלו שהתהליך נראה מתיש מידי או לא מתאים לאורח החיים כיול להמשיך וליהנות ממותרי תבלין איכותיים ומגוונים יותר בקנייה בחנויות תבלינים.

 

 

מאז ומתמיד –

 

המושג תבלין מלווה אותנו מאז ומתמיד. את מכלול אפשרויות השימוש קשה לאמוד. מידי פעם מתגלה סגולותיו הרפואיות של תבלין בצורה מדעית, מה שבעבר היה ידוע אך לא ממש ניתן היה ל"שים את האצבע" על דרך הפעולה המובילה לריפוי.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 0 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה