שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2247
מאמרים: 7205
Like: 59
מאמרים -> אוכל -> אוכל כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
אוכל כללי
 

תה ללא קפאין – האמת, כל האמת ושום דבר פרט לאמת!


דודיש
 
 

אנחנו מסתובבים בעולם ומופגזים במידע וגירויים מכל עבר, ולעיתים תכופות מדובר באינפורמציה סותרת שמותירה אותנו מבולבלים ואובדי עצות – אחד מהנושאים האלו הוא הקפאין, ובתוך כך גם תה ללא קפאין.

המטרה שלנו היא לעשות קצת סדר בחדר, לשבור מיתוסים שגויים ולהוציא אל האור את האמת, כל האמת ושום דבר פרט לאמת. כאשר אנחנו אומרים "אמת" אנחנו בעצם מתכוונים לנתונים שנבדקו והוכחו במחקרים מדעיים מהימנים. כך שבין אם אתם נמנים על קבוצת האנשים שמעדיפים לצרוך תה ללא קפאין או קפה נטול ובין אם אתם דווקא שייכים לקבוצת חובבי הקפאין – ודאי תמצאו מידע חשוב, שיעזור לכם לקבל החלטות משכילות יותר באשר לאורח החיים שלכם.

האם קפאין מזיק? – יש שמועה בעיר שגורסת שקפאין הוא מזיק. לשמועה זו אין שחר. למעשה אין שום מחקר שמראה ששתייה מדודה של קפאין מזיק, ההפך הוא הנכון. יש ארסנל של מחקרים המראים דווקא שצריכת קפאין יכולה לסייע במניעת סרטן ומחלות לב.

באיזה משקה יש יותר קפאין? – בתה יש הכי פחות קפאין (לעיתים כשהוא בתה קוראים לו תאין), בקפה שחור ואספרסו יש יותר קפאין מבתה ובקפה פילטר יש כמות הקפאין הגדולה ביותר. מבין סוגי התה השונים בתה לבן או תה ירוק יש כמות קטנה יותר של קפאין מזו שבתה שחור.

 *** תוצאות אלו מבוססות על מחקר שנערך בארצות הברית.

מה הוא תה ללא קפאין? – תה ללא קפאין זהו תה שעובר תהליך כימיקלי בדרך כלל, והשפעות התהליך הכימיקלי על הגוף עוד לא נבדקו. קיימת סברה רווחת שתהליך כימי זה אינו בריא, ובמהלכו גם תכונות בריאותיות חיוביות נוספות אובדות.

תה ללא קפאין הוא תה צמחים? – זו טעות נפוצה מאוד. יש הבדל בין תה צמחים שכולו מבוסס על צמחים ואין בו תה בכלל לבין תה ללא קפאין, שכאמור, עובר תהליכים כימיקלים ומבוסס על צמח התה.

קפאין ממכר? – אכן, קפאין הוא חומר ממכר ונחשב לחומר פסיכו אקטיבי. לכן חשוב לצרוך אותו במידה. אנשים המכורים לקפה וצורכים אותו בכמות גדולה מדי יום, יסבלו מתסמיני גמילה כאשר ינסו להיגמל. אולם, לצריכה מדודה של קפאין יש השפעות חיוביות על הגוף וגם על הנפש. קפאין מחדד את הריכוז ויש לו תכונות מעוררות, זו הסיבה שבעטיה אנחנו שותים תה וקפה בבוקר כדי להתעורר וגם לפני מבחנים חשובים. למעשה, הראשנים שהחלו לשתות תה היו אלו הנזירים הבודהיסטים בסין וביפן, מאחר והתה סייע להם להתרכז בתרגול המדיטציה.

אם כן, נראה שיש לא מעט טענות שגויות שמסתובבות להן ויוצרות אי ודאות  בציבור, וחשוב לדעת את העובדות כפי שהן. אם אתם רוצים להימנע מקפאין, אין בעיה, העדיפו תה צמחים על פני תה ללא קפאין ואם אתם חובבי קפאין השתדלו לצרוך אותו במידה הנכונה.

לבריאות!


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 2 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה