שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> אוכל -> אוכל כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
אוכל כללי
 

תזונת חתולים


אליחי רובין

:)

 
 

תזונת חתולים

תזונת חתולים הוא נושא חשוב שיש להכיר על מנת לשמור על בריאותו של החתול. יש להבדיל בין תזונת חתולים המיועדת לגורים לבין תזונת חתולים המיועדת לחתולים בוגרים ולספק לכל אחד מהם את סוג המזון המתאים לשלב ההתפתחות שלו. תזונת חתולים משפיעה רבות על מצבם הגופני של החתולים כמו מצב הרוח שלהם, השמנה, מצבם הנפשי וההתנהגותי וכדומה ולכן חשוב לספק לחתולים את כל אבות המזון שהם צריכים בתזונתם לצורך שמירה על בריאותם ואיכות חייהם.  

תזונה לגורים

גורי חתולים נמצאים בשלב התפתחותי קריטי בשנה הראשונה בפרט ובמשך חמש השנים הראשונות לחייהם. בהם הם צריכים לגדול ולהתקיים ולכן אם זקוקים למזון המכיל כמות מספקת של ויטמינים ומינרליים החיוניים לגדילה. על מנת לספק את צרכי המזון של הגורים יש לספק עבורם מזון מתאים. את המזון לגורים ניתן להחליף לחתול החל מגיל שנה תוך שימת דגש על כמות החלבון המרכיב את המזון לחתולים.

סוג המזון

ניתן היום למצוא בשוק תזונת חתולים סוגים רבים של מזון באריזות שונות החל מאריזות של שימורים ועד לשקי מזון יבש. היתרון במזון יבש לחתולים הוא בשמירה על בריאות השיניים והפה של החתול ובמידה וחתול יאכל רק מזון משומר הוא עלול לסבול מדלקות בחניכיים. לכן בעת בחירת סוג המזון לחתול חשוב שבסיס התזונה היומית יהיה על מזון חתולים יבש ובמקביל ניתן לשלב עם מזון חתולים משימורים.

השמנה של חתולי בית

חתולים הגרים בבית לעיתים סובלים מהשמנה הנובעת גם מתזונת חתולים וגם מרמת הפעילות הגופנית של החתול. מכיוון שחתול מבוית ממעט בפעילות גופנית וניזון מכמות גדולה של אוכל. ההמלצה למניעת השמנה של חתולים היכולה לפגוע גם נפשית בחתול על ידי הופעת חרדות ובעיות בהתנהגות היא לספק לו מזון המכיל כמות גבוהה של חלבונים ובעל אחוזי שומן מעטים יחסית. בנוסף, רצוי לעודד את החתול לבצע פעילות גופנית בתוך הבית כמו טיפוס על שטיחים מיוחדים צעצועים וחבלים.
 
היבט נוסף שיש לקחת בחשבון בנושא תזונת חתולים הוא נושא ההעדפות למזון של החתולים. חשוב לדעת שחתולים יעדיפו מזון אשר נמצא בטמפרטורת הגוף. לרוב, המזון לחתולים הנמכר על ידי החברות השונות יותאם לטעמם של רוב החתולים בצורה שלו, בטקסטורה שלו ובטעמו. שימוש במוצרי מזון איכותיים המסופקים על ידי חברות מנוסות ומוכרות יעניק לחתול את המזון הבריא ביותר הכולל את כל המרכיבים החיוניים להתפתחותו ובריאותו. ולכן כדאי להשקיע במזון איכותי ומוכר יותר מאשר ביקור אצל הווטרינר.

עוד מידע על תזונת חתולים ומוצרים לחתולים, באתר של ערבה פט ספא


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה