שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> אוכל -> אלכוהול
הוסף עכשיו מאמר למדור :
אלכוהול
 

אלכוהול יותר מסוג אחד


jhoen ron
 
 

אלכוהול הוא חלק בלתי נפרד מתרבות הפנאי של הצעירים ושל הצעירים פחות, כאשר לכל גיל ומין יש את האלכוהול המועדף עליו בדרך כלל. בכל מקרה, את האלכוהול נפגוש במסעדות יוקרה ובמועדוני לילה, במסיבות בבית, ובמסיבות קוקטייל יוקרתיות בשגרירויות. כעת נדבר על הצורות השונות בהן אלכוהול משרת את צרכניו השונים.

 

אלכוהול של גברים

לקבוצת אלכוהול זו נכנסים משקאות חריפים במיוחד כגון ויסקי, בורבון, וודקה וחלק מהליקרים. בדרך כלל, משקה אלכוהולי חזק נחשב לזה המכיל בסביבות 40% כוהל, כאשר בקבוצה זו ניתן למנות גם את ליקר שרטרז הירוק (המכיל 55% אלכוהול) ואת ליקר שרטרז הצהוב (המכיל 70% אלכוהול). בנוסף, קיים גם משקה המכונה אבסנט, שאחוזי האלכוהול שלו גבוהים עד כדי כך שמכירתו אסורה בחלק מהמדינות, כולל ישראל.

 

האלכוהול במשקאות אלו מורגש במיוחד וקבוצה זו של משקאות אהובה במיוחד על הגברים. הצעירים יותר שותים בדרך כלל וודקה (או וודקה רד בול) וכשהם מתבגרים ומתחילים להבין טוב יותר מהם הנאות החיים, הם עוברים לוויסקי סקוטי או אמריקאי משובח.

 

אלכוהול של חגים

הדת היהודית מתייחסת בחיוב לתעשיית המשקאות החריפים, ובמיוחד לתעשיית היין. היין מוזכר פעמים רבות בתנ"ך, והוא חלק בלתי נפרד ממרבית חגי ישראל. יותר מזה, בשל המצווה לשתות יין בחגים, אצלנו מקובל שגם הילדים ישתו "יין", כאשר מה שמוגש להם בפועל זה מיץ תירוש. בדרך כלל היין של החגים הוא יין אדום מתוק, אך עם השנים תרבות האלכוהול השתבחה והשפיעה גם על היין שמגישים לשולחננו בחגים. חשוב לזכור שישראל היא יצרנית יינות בולטת בעולם, ולכן יש לנו אפשרות ליהנות מיינות ישראלים מדהימים, ואין שום צורך להסתפק ביין קידוש של פעם.

 

אלכוהול של נשים

המשקאות ה"נשיים" יותר הם כל אותם משקאות אלכוהוליים שיש להם טעם מתוק, כך למשל אייריש קרים, פינקולדה, מרטיני, פיג'לינג ומגוון ליקרים. אחוזי האלכוהול במשקאות הללו נעים בדרך כלל סביב ה- 16% ולכן הם לא משקרים מדי.

 

יותר מזה, נשים אוהבות את האלכוהול שלהן בצורות "מתוחכמות" יותר אם תרצו, כלומר בצורה של קוקטיילים. ניתן לחלק את הקוקטיילים לשתי קבוצות עיקריות: אלו המבוססים על שמנת ואלו שאינם כוללים שמנת. קוקטיילים על בסיס שמנת מתוקים יותר ובדרך כלל מיועדים לנשים שלא אוהבות את טעם האלכוהול ומנסות לטשטש אותו עד כמה שאפשר. הקוקטיילים האחרים יכולים להיות חריפים למדי.

 

ערבוב אלכוהול זה אומנות בפני עצמה, שכן ערוב לא מוצלח יכול לגרום לתחושת שכרות מהירה וקשה ולהוביל לתחושה לא נעימה ולבחילות. אם כן, חשוב לדעת להתאים לא רק את סוגי האלכוהול אלא גם את סוגי המשקאות. בנוסף, אין לפעול באופן עצמאי אלא להיצמד למתכון המדויק של הקוקטייל.

 

אלכוהול זה אחת מהנאות החיים, ושתיית אלכוהול איכותי מתוצרת יצרנים מובילים זה סימן לחינוך טוב. אז תיהנו מכל שלוק מהמשקה שלכם, כי בשביל זה אנו חיים. 


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 4 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה