שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2569
מאמרים: 7613
Like: 59
מאמרים -> אוכל -> אלכוהול
הוסף עכשיו מאמר למדור :
אלכוהול
 

יין רימון בישראל


אבי ביטון
 
 

 

בשנים האחרונות אנחנו עדים להתפתחות גדולה מאוד הן מבחינה קולינרית והן מבחינה של יין, כי אנשים רבים במדינת ישראל הבינו כי גם אוכל וגם יין הוא תחום שיש לעסוק בו ברצינות. אולי הסיבה לכך שבעבר לא עסקנו בכך ברצינות הייתה כי לא היה לנו לגמרי פנאי לכך, או הבנה שמדובר על תחום רציני. כבר שני עשורים אפשר לראות כיצד נפתחים יקבים שונים במקומות רבים של ארץ ישראל, ובכל יקב מכינים יין מעט שונה, בין אם מדובר על שוני בסוגי הענבים או בסוגי החביות שאליהן מכניסים את היין לתסיסה. יש גם לא מעט אנשים שנוסעים ללמוד את תחום היין במדינות אחרות, ואחרי שהם רוכשים את הידע, הם חוזרים לישראל ופותחים פה יקב. אחד החידושים המעניינים ביותר של השנים האחרונות הוא, ללא ספק, יין רימון.

למה רימון

רימון הוא פרי מיוחד, אשר זוכה ביהדות לתשומת לב רבה ומחמאות אין סוף. טוענים שהוא הסימן של פוריות, ולכן ניתן לראות רימונים שמעטרים את ספרי התורה השונים, ביחד עם העטרה שמונחת ככתר על התורה. גם מבחינה בריאותית נהוג לציין כי רימון הוא פרי משובח, וכי יש לו יכולות רבות לשפר את בריאותו של האדם. כתוצאה מכל אלה, החלו מומחים מסוימים בתחום היין להכיןיין רימון משובח, אשר במידה מסוימת חוזר למקומות של הכנת יין רימון בפרס ובארמניה העתיקות.

שלבי ההכנה

בימינו יש הצלחה מאוד גדולה ליין הרימונים, גם כי הוא בריא לגוף ולכן אנשים רוצים לשתות אותו, אך גם פשוט כיוון שטעמו טעים מאוד. הרימון שמגיע ליקב צריך להיות מופרד מהקליפה שלו על ידי תהליך עדין, ולאחר מכן הוא עובר סחיטה ליצירת מיץ. מאוחר יותר עובר מיץ הרימון לחביות עץ שעשויות מעץ משובח, ושם למעשה הוא עובר את תהליך התסיסה. לסיכום, אם עוד לא טעמתם מעולם יין רימונים, הגיע הזמן שתעשו זאת, כי מדובר על יין עם טעם מיוחד במינו, טעים ובריא, כך שתוכלו ליהנות משני דברים בו זמנית, כי הרימון הוא פרי מוצלח ביותר.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 0 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה