שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2545
מאמרים: 7590
Like: 59
מאמרים -> אוכל -> אלכוהול
הוסף עכשיו מאמר למדור :
אלכוהול
 

יין רימון בריא לכולנו


אבי ביטון
 
 

 

אין ספק כי כבר שנים רבות יין תופס מקום חשוב מאוד בתרבות של בני האדם, וככל שחולפות השנים, השיטות שלנו והחומרים שבהם אנחנו משתמשים להכנת יין, הם מתוחכמים יותר. יין היה מאז ומעולם מאוד חשוב בארצות מסוימות, אך לגבי מדינת ישראל, ניתן לומר כי המעמד שלו התחיל לעלות יותר ויותר בשני העשורים האחרונים. בשני העשורים האחרונות אנחנו עדים ליותר ויותר יקבים שנפתחו, ולעוד ועוד שיטות שהן משתמשים בכל יקב. אנשים בישראל נוסעים לימוד את סודות היין במקומות אחרים בעולם, כמו איטליה וצרפת, אשר ידועות במסורת ארוכת שנים של הכנת יין מעולה. אחד היינות היותר מיוחדים שעושים בימינו בישראל, הוא יין רימון, אשר כשמו כן הוא, כלומר, הוא מופק מפרי הרימון.

הרימון בחיים שלנו תופס מקום רציני וחשוב

פרי הרימון זוכה מזה שנים רבות למחמאות גדולות, הן בגלל הצורה היפה שלו, הטעם המעולה והעדין, והן בגלל הסגולות הרפואיות שלו. כל אלה הביאו כמה ממומחי היין שלנו במדינת ישראל, לנסות ולהפיק יין רימון, כי יין רימון הוא שילוב מעולה בין פרי בריא ובין יין טוב. יין הרימון מאגד בתוכו את כל מעלויות של הרימון, יחד עם מעלותיו של היין, כך שמדובר על משקה שהוא גם מאוד טעים, וגם בריא מכל הבחינות לגוף שלנו.

תהליכים שונים להכנת יין רימונים משובח

כדי להכין יין רימונים, צריך תחילה להפריד את הפרי מהקליפה שלו. יש לעשות את הפעולה הזו בעדינות רבה, כי הרימון כולו הוא פרי עדין, אשר דורש מגע עדין ומקצועי. לאחר שמצליחים להפריד את הפרי מהקליפה שלו, מעבירים את הפרי לסחיטה. לא פשוט לסחוט רימונים, וכמו כן, כדי להפיק כמות גדולה של מיץ רימונים, יש צורך לסחוט רימונים רבים מאוד. לאחר הסחיטה מעבירים את המיץ שנוצר מהרימון הסחוט לחביות גדולות, אשר בהן הוא עובר את תהליך התסיסה. יש חשיבות גדולה לחביות שבהן מיץ הרימון עומד, ולכן חשוב להקפיד על חביות יוקרתיות וטובות, כי הלו החביות האלה מוסיפים או גורעות מטעמו של יין הרימונים העתידי. 


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 0 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה