שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> אוכל -> אלכוהול
הוסף עכשיו מאמר למדור :
אלכוהול
 

יקב רימונים הוא יקב נפלא


אבי ביטון
 
 

 

כבר שנים רבות מאוד יין תופס נפח חשוב מהחיים שלנו, וככל שחולף הזמן, המשמעות והמקום של יין בחיינו רק הולכים וגדלים. אומנם אמת היא כי עד לא מזמן כל נושא היין לא היה מאוד מפותח במדינת ישראל, אך כבר מספר שנים שיין הוא עניין חשוב לרבים מאתנו. יש לא מעט יקבים בישראל שפועלים, בין אם מדובר על יקבים כשרים ובין אם מדובר על יקבים שאינם כשרים, וכמו כן, יש הרבה מאוד סדנאות יין שמתקיימות בישראל. אחד היקבים הטובים ביותר והמקוריים ביותר בתחום היין, הוא יקב רימונים, אשר משתמש בפרי אחר בתור בסיס ליין שלו, כלומר בפרי הרימון, כך שהיין מקבל טעמים וארומה אחרים לחלוטין מאשר היין שכולנו רגילים לטעום ביקבים השונים.

מדוע רימון

רימון הוא פרי מיוחד, אשר רבות דובר ונכתב עליו ובשבחיו. הרימון מסמל ביהדות את הפריות, ואנחנו יכולים לראות אותו בהרבה סמלים, כמו לדוגמא בעיטורים של ספרי קודש. ספרי קודש ביהדות מעוטרים בעטרה ורימונים, כיוון שהרימונים הם סימן לברכה. בנוסף לכך, מבחינה בריאותית ידוע הרימון כאחד הפרות היותר בריאים שקיימים, ולכן שילובו עם יין הופך לשילוב מנצח של ממש. יקב רימונים שם לעצמו כמטרה לשחזר את השיטות שבהן נהוג היה להכין יין רימון בפרס וארמניה העתיקות, ואכן, בשנת 2006 יקב רימונים רשם לפניו הצלחה. אנשי היקב הצליחו לשחזר בדיוק את דרך הפעולה של פרס וארמניה העתיקות, ויחד עם זאת, הם הכניסו את השימוש בטכנולוגיה המתקדמת. כשהרימון מגיע ליקב הוא מופרד בעדינות מהקליפה, ואחרי הסחיטה שלו, הוא עובד למעשה לתהליך של תסיסה בחביות עץ אלון.

עוד מוצרים

אם תרצו להגיע לביקור ביקב רימונים, יהיה עליכם לתאם ביקור מראש, ומובטח לכם סיור מרתק. במהלך הסיור תוכלו לראות מקרוב את היקב ולהבין מעט על  דרך הפעולה שבה משתמשים בו. בנוסף לכך, ביקב תוכלו לקנות מוצרים שונים, ולא רק יין. היקב מעמיד למכירה ליקרים שונים אשר עשויים מפרי הרימון, ריבות שונות, וגם כלי קרמיקה להגשה יפה, כך שלבטח תצאו מרוצים מסיור ביקב.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 0 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה