שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> אומנות -> אומנות כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
אומנות כללי
 

אומנות וסדנאות יצירה עבור ילדים עם צרכים מיוחדים


עומר ניסן
 
 


אומנות היא מושג ארעי יחסית, אשר כל בני האדם מבינים אותו באופן מופשט ביותר המשתנה מאדם לאדם – כולנו יודעים מהי אומנות, אך רובנו יתקשו להסביר זאת במילים וגם מי שיסביר זאת במילים, סביר להניח שיהיה זה הסבר שונה לחלוטין מההסבר של כל אחד אחר.

בעוד האומנות ממלאת חלק מרכזי וחשוב בתרבות שלנו, היא משמשת גם לשימושים שונים. אחד מהשימושים החשובים ביותר של אומנות כיום הוא טיפול בילדים בעלי צרכים מיוחדים, באמצעות חוגי אומנות וסדנאות יצירה אומנותיות.

בישראל, כמו במדינות אחרות רבות בעולם, נערכות באופן שוטף סדנאות יצירה שונות עבור ילדים, בין אם בבתי ספר או שבמסגרת חוגים של שעות אחרי הצהריים וחופשים. בתוך תחום זה של סדנאות יצירה עבור ילדים, בולטות במיוחד סדנאות יצירה עבור ילדים בעלי צרכים מיוחדים. קטגוריה זו כוללת ילדים אשר נולדו עם פיגור שכלי, אוטיסטים, ילדים אשר כתוצאה ממחלה או תאונה כלשהי סובלים ממוגבלויות ולקויות שונות ועוד – כל ילד בעל צרכים מיוחדים.
עבור ילדים אלו, סדנאות יצירה המשלבות אומנות יחד עם אינטראקציה חברתית (עם הילדים האחרים בסדנא, עם המדריכים וכד'..) הן מהדברים הטובים והמועילים ביותר שיש. יש לסייג ולומר כי סדנאות אלו לא מדברות לכל הילדים בעלי הצרכים המיוחדים ולא בוודאות עוזרות לכולם, אך לאחוז גבוה מאוד הן דווקא כן עוזרות, לכן לא מזיק וכדאי מאוד לנסות זאת בכל מקרה.
יכול להיות שהדבר שמדבר אל אותם ילדים בעלי צרכים מיוחדים בסדנאות היצירה האלו הוא האומנות עצמה – העובדה כי באומנות אין חוקים או כללים, כל אחד יכול לעשות מה שהוא רוצה ולבטא את עצמו באיזו צורה שמתאימה לו, גם אם הוא היחידי שרואה או מבין את זה. דרגת החופש המתאפשרת כאשר עוסקים באומנות היא דבר חיובי ומועיל עבור כולם, ובטח בעבור ילדים בעלי צרכים מיוחדים, אשר מחפשים אחר מקום ודרך בה יוכלו להביע את עצמם...

עבור מציאת סדנאות יצירה ואומנות עבור ילדים עם צרכים מיוחדים ניתן כמובן לחפש באינטרנט או לפנות לעמותות המתאימות העוסקות בתחומים אלו...


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 0 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה