שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> אומנות -> אומנות כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
אומנות כללי
 

יצירת אומנות אצלכם בסלון


why beca

כתיבת מאמרים וניהול בלוגים

 
 

אז בשביל מה לכם לעשות הדפסה על קנבס?

ומה זה בכלל הדפסה על קנווס....?

טוב ששאלתם, כי הרבה אנשים מעריכים יצירות אומנות פלסטיות, והיו רוצים איזה ואן-גוך בסלון. מה שרובם לא יודעים הוא שאפשר לקבל ואן-גוך שכזה בסלון, באמצעות שיטה שנקראת הדפסת קנבס. תמונות קנבס כשמן כן הן – תמונה או ציור שהועברו לבד קנבס. איך עושים את זה? פשוט מאוד.

כיום יש שתי שיטות עיקריות להדפסת תמונות וציורים על קנבס: שיטת ג'יקלה ושיטת ההעברה. בשיטה הראשונה, Giclee, מעבירים את הציור לבד הקנווס, בצורה דיגיטלית המאפשרת לבחור את גודל התוצר הסופי. כך ניתן להגדיל או להקטין את התמונה שבחרתם, באופן הרצוי לכם. בשיטה השנייה, שיטת ההעברה, לא ניתן לבחור את גודל התמונה הסופית. הציור או התמונה המקורית עוברים אל הבד בדיוק בגודל המקורי שלהם.

מי שרוצה לשחק עם גודל התמונה, ואף לחלק תמונה אחת לכמה מסגרות – ליצירת פאזל תלוי על הקיר – יעדיף להשתמש בשיטת ג'יקלה. לאחר בחירת השיטה המועדפת עליכם והוצאתה לפועל, התוצר המוגמר נמרח בשכבת הגנה.

בבתי דפוס רבים מציעים כיום אפשרות לבצע הדפסות על קנבס, אולם יש גם חנויות פרטיות המתמחות במסגור תמונות ובהדפסות קנבס. הכול תלוי בשיקולי המחיר והאיכות הדרושה לכם. הדפסת קנבס איכותית בהחלט יכולה לשדרג את מראה הבית או המשרד; לכן כדאי ורצוי לבצע את תמונת הקנבס שבחרתם אצל מומחה (ולא משנה אם בבית דפוס או בחנות בוטיק שמצאתם ליד הבית).

אולי נראה שיש בעייתיות מסוימת בנושא הזה, כיוון שבעצם מעתיקים תמונה או ציור ומשכפלים אותה מספר גדול של פעמים. נושא הקניין הרוחני וזכויות היוצרים במקרה הזה אינו ברור. כאשר מדובר ביצירה של אמן שכבר אינו בין החיים, ניתן להניח ששכפול היצירה על גבי קנבס אינו מהווה בעיה. אם מדובר באמן חי וקיים, יש להניח שצריך לבקש את אישורו לביצוע הפעולה. ייתכן מאוד שבתי דפוס וחנויות מסגור רבות אכן פועלות במסגרת חוקי הקניין הרוחני במקרים שכאלה.

 


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 2 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה