שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> אומנות -> אומנות כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
אומנות כללי
 

קריאת ספרי ילדים לתינוקות


אקסטרה קידום אתרים http://www.seo-extra.co.il/

אקסטרה קידום אתרים

 
 

קריאת ספרים לגיל הרך – היתרון שבפשטות

כאשר אתם בוחרים ספר לקרוא לגיל הרך אתם חשים לפעמים שהעלילה פשוטה ולא מעמיקה ושעיקר הדגש הוא בתמונות שמופיעות בתוך ספרי הילדים. חשוב שתדעו שזה לא במקרה, ראשית ילדים נהנים ואוהבים יותר ספרים לגיל הרך שיש בהם עלילה פשוטה ומובנת. מעבר לכך אתם תבינו מהר מאוד שדווקא הספרים הפשוטים הם אלה שהילדים זוכרים, ספרים לגיל הרך כשהם פשוטים וברורים נשארים בזיכרונם של הפעוטות בצורה ברורה יותר ולאורך זמן.

ספרים לגיל הרך – סוג התמונות לפי גיל

מעבר לחן ולהנאה שבעלילה, התמונות בספרי הילדים מוסיפות הומור, בהירות והנאה מהספר. הורים רבים לא בודקים בכלל את אופי התמונות שבספר, ולא שואלים את עצמם איך התמונות שבספר משפיעות על חווית הקריאה של הילד מספרי הילדים. זוהי טעות , חשוב מאוד להתרשם מהתמונות בספר. כאשר אתם בוחרים ספרי ילדים לילדים עד גיל שלוש תמונות צריכות להיות  ברורות וקשורות באופן ישיר לעלילת הספר. חשוב שמושגים חדשים בספר יהיו מיוצגים ע"י תמונה ברורה. ילדים גדולים יותר, בגילים ארבע עד שש יכולים להבין וליהנות מתמונות מורכבות יותר , אומנותיות יותר שדורשות פרשנות והתעמקות.

קריאת ספרים לגיל הרך-קשב מלאה שלכם ושל ילדכם

כאשר אתם יושבים עם ילדכם לקרוא את ספרי הילדים, זה לא הזמן להציץ בטלוויזיה שדולקת בצד או לקפל בו זמנית כביסה שנשארה, כמו כן לא מומלץ לקרוא ספרים לילד רק לפני השינה, כי הילד יקשר קריאה לעייפות והרדמות. חשוב להדגים לילד שקריאה עושים בריכוז ובקשב מלא. שמקדישים זמן לקריאה ונותנים לספר את מלוא תשומת הלב, כך הילד יקבל הרגלי קריאה ולמידה נכונים. כך הילד ירכוש כושר ריכוז, משמעת עצמית, ויגלה את ההנאה של מעבר אל תוך העולם של הספר שאותו אתם קוראים.

קריאת ספרי ילדים – חוויה של הנאה ותשומת לב לילדיכם

קל להתפתות לקרוא את ספרי הילדים תוך מספר דקות, העלילה היא תמיד קצרה וניתן לקרוא אותה בזריזות. אם כך אתם קוראים ספרי ילדים עם ילדיכם יכול להיות שאתם מפספסים משהו חשוב העלילה שאתם קוראים עם הילדים בספרי הילדים צריכה להיות רק חלק אחד מחוויות הקריאה. אם הילד שלכם הוא סקרן מטבעו, ושואל שאלות זה הזמן לענות בסבלנות על כל השאלות. חשוב תמיד להתייחס לשאלות של הילדים ברצינות ובסבלנות. ילדים שאינם נוטים לשאול שאלות כדאי שתדגימו להם חקירה של טקסט במהלך קריאה, ותשאלו אותם שאלות, כדי שהם ילמדו אחר כך לשאול בעצמם. כמו למשל על רגשות שעולים מהספר , או על למה הדמויות עשו כך וכך. כך חווית הקריאה תהייה מלאה ועשירה.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 2 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה