שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2543
מאמרים: 7589
Like: 59
מאמרים -> אומנות -> אומנות כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
אומנות כללי
 

שבלונות בצבע


עוז לוי
 
 

כיצד לרסס שבלונות בצבע.

 
 
כשרוצים לצבוע שבלונות בצבעים, חשוב לדעת ששימוש בריסוס משאיר את המקום נקי, עם גימור חלק שאין בו את אותם קווים שמותיר המכחול ואת הכתמים שיוצרים הספוגים. אבל ככל שקל לרסס עם צבע מפחית, זה לא כל כך קל לקבל תוצאות טובות. לכן, להלן כמה טריקים שחשוב לדעת לפני שתתנסו בריסוס שבלונות בצבע.
 
 
האתגר הוא לקבל קצוות חדים וקווים נקיים. ברוב המקרים התוצאה הסופית שמקבלים אלה שמתנסים לראשונה בצביעת שבלונות היא תמונה מטושטשת. זה פשוט אופיו של תרסיס הצבע. אגב, אם אתם דווקא כן מעוניינים בתמונה מעורפלת שכזו, דעו שככל שתרססו רחוק יותר מאותן שבלונות שעל הקיר, כך התמונה תהיה יותר מטושטשת.
כדי לקבל קווים נקיים צריך לוודא שהשבלונה קרובה לפני השטח ככל האפשר. אם חלק כלשהו של השבלונה מורם, אתם עלולים להתיז צבע מתחתיו.
 
 
דרך אחת לוודא שאכן שבלונות הקיר מוצמדות היטב, היא לצפות את המשטח בדבק. יש כמה דרכים לעשות זאת. אפשר להעתיק את השבלונה על דף נייר ולחתוך אותו. או, אפשר להתיז דבק ישירות על הצד האחורי של השבלונה.
עם זאת, אם תשתמשו בשבלונה שנדבקת, ייתכן ויהיו לכם בעיות כשתרימו את השבלונה לאחר סיום הצביעה. לכן, חשוב לקרוא את כל ההוראות של המוצר שבו אתם משתמשים ולבדוק אותו לפני שאתם מתחילים בפרויקט עצמו.
אם בחרתם בדבק ספריי, מקמו את פני השבלונה על פיסת נייר עיתון ורססו את הצד האחורי של השבלונה. הקפידו להניח נייר עיתון מתחת, שכן כמו ספריי צבע, גם הדבק ניתז לכל הכיוונים.
 
 
אם תבחרו במקל דבק (סטיק), הקפידו לגעת באמצעות מקל הדבק בזהירות מסביב לכל האיים והגשרים בשבלונה. על מנת לקבל קצוות חדים על הציור, האיים חייבים להיות נקיים מדבק. לכן, שימו לב, אל תגררו את מקל הדבק על גבי השבלונה, כי אתם עלולים לקבל גושי דבק בקצות האיים (הפתחים).
 
 
לריסוס צבע על שבלונות חשוב לדעת מספר דברים לגבי תרסיס הצבע: חשוב שמרקם תרסיס הצבע שבו תבחרו לא יהיה דק מדי, ושהזרבובית תפלוט צבע במידה הנכונה, ולא תוציא גושים גדולים. אפשר לנסות מספר מותגים עד שתמצאו את מה שמתאים לכם. 
 
 
הקפידו לרסס שכבה דקה של צבע, לתת לה להתייבש ורק אז להוסיף שכבה נוספת. עדיף להוסיף שכבות דקות רבות של צבע מאשר לנסות לגמור מהר את ריסוסן של שבלונות באמצעות מנת צבע גדושה.
 
 
למאמרים בנושא חיתוך בלייזר  http://www.lasercut4.com/port_f.htm

 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה