שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> אומנות -> במה ותאטרון
הוסף עכשיו מאמר למדור :
במה ותאטרון
 

מופעי אימפרוביזציה


סנונית

סנונית שירותי תוכן

http://snunitcontent.co.il/

 
 

אם אתם מחפשים מופע אחר, שונה, מקורי ומיוחד לצפות בו, שווה לכם לשקול לחפש מופע אימפרוביזציה, או בעברית: מופע אלתור.

בישראל יש מספר אמנים וקבוצות שחקנים שמעלים בקביעות מופעי אימפרוביזציה. אלו מופעים אשר מבוססים על עיקרון אחד: השחקנים והאמנים שמשתתפים בהם מאלתרים את המתרחש תוך כדי תנועה. המשמעות פשוטה. בכל ערב מתקבל מופע אחר. בדר"כ, לרוב המופעים יש גרעין קבוע שסביבו מבוצעים שינויים. האלתורים מבוצעים על סמך תגובות הקהל, שלעתים מעורב בעצמו בהופעה, אירועים שונים שמתרחשים במהלך הארוע וכו'.

חלק גדול ממופעי האימפרוביזציה הם מופעים קומיים שבהם השחקנים מאלתרים את הבדיחות. למעשה מופעי סטנדאפ הם דוגמה טובה לכך שכן למרות שלרוב האמנים בתחום יש סט קבוע של מופע, בכל ערב הם משנים אותו במקצת בהתאם לתגובות הקהל ומאלתרים. חלק לא מבוטל מהשחקנים הקומיים המובילים בישראל התחילו את דרכם על במות הסטנד אפ ורכשו כישורים בתחום האלתור.

מופע אימפרוביזציה מבוסס על שיטת משחק שניתן ללמוד ולתרגל אותה כך שיש בהחלט שחקנים שמצטיינים בכך לעומת אחרים שמעדיפים טקסט קבוע מראש. יש לעתים גם סרטים בקולנוע או סדרות טלוויזיה שעושים בה שימוש ומאפשרים לצלם חלק מהסצנות באמצעות השיטה הזו, כאשר הטקסט אינו כתוב מראש או שכתוב רק באופן חלקי. שיטה זו מאפשרת לשחקנים לייצר סיטואציות וטקסטים חדשים ומפתיעים שלא ניתן היה לחשוב עליהם קודם לכן.

מקום נוסף שבו ניתן למצוא שימוש באימפרוביזציה הוא בעולם המחול ובחלק גדול מהמופעים מאפשרים או בשלב התכנון או בשלב ההופעה עצמה לרקדנים לייצר תנועות ותנועה מאולתרים.

אימפרוביזציה משמשת גם לצורך של העלאת סדנאות למקומות עבודה, שמכשירות את המשתתפים בהן ברכישת כלים שיכולים לסייע להם בתחום המקצועי - שגם בו נזקקים רבים לכישורי אלתור.

סנונית, שיווק ברשתות


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה