שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> אומנות -> גלריה- מחול
הוסף עכשיו מאמר למדור :
גלריה- מחול
 

ריקודי בטן - מיתוס לעומת עובדות


סטניסלב

SHIMMYSTYLE.COM - חנות אקססוריז לריקודי בטן.

צעיפי משי מרהיבים, מניפות משי צבעוניים, קישוטים מיוחדים לשיער ולגוף ועוד.
 
 

אם לשאול רקדניות בטן בימיינו הן יגידו שבריקודי בטן אין שום אלמנט של מיניות - זהו סגנון ריקוד שכביכול מתבצע על ידי נשים, עבור הנשים. שטויות, אני אומר!

אין שום דרך להכחיש כי רקדנית בטן מקצועית היא סקסית במיוחד. נשית וחשונית, בחליפה מלאה פייטים וחרוזים המבליטה את כל התכונות הטובות ביותר שלה, הופכת כל תנועה לעוד יותר חושנית - איזה גבר או אישה לא יהיו מרותקים מזה? ולמה זה לא בסדר שאישה תתגאה ביכולות שלה לרתק ולהפליא כל אדם שמולו היא רוקדת?

למרבה הצער, בארצות המוצא של הריקוד, ה"מיתוס" שאומר שרקדניות בטן הן יצאניות וקלות להשגה אינו רחוק מהמציאות. בטורקיה למשל, ניתן למצוא מספר מועדונים שבהם מקובל שהלקוחות "מבקרים" את הרקדניות בסוףההופעה. במצרים, קיימים סיפורים רבים על רקדניות בטן בגיל מופלג כבר שהן מאוד עשירות, בזכות "כיבושים" שלהן בימי הזוהר שלהן.

בימיינו, במצרים מבחינת רובה של האוכלוביה, רקדנית בטן שווה לזונה, לכן זה נדיר למצוא רקדנית בטן מקצועית ילידת המקום. רקדניות זרות שמגיעות למצרים, בתקווה למצוא אותנטיות ולהתחבר לשורשים של הריקוד, יכולות להזדעזע קשות כאשר הן פוגשות גברים שמנסים לגעת בהן תוך כדי הופעה או מציעים הצעות מגונות בסוף ההופעה. אם הן לבד ללא מנהל טוב אשר יודע לבחור את המקומות הנכונים אשר יבטיחו את שלומה של הרקדנית, הן יכולות להיכנס לצרות צרורות.

לא מפתיע בכלל, שמורים מערביים לריקוד ורקדניות מנסים להתרחק מן המציאות של המזרח התיכון, בניסיון להעלות את מקוריות והרמה שלהמחול למישור גבוה יותר.

אם להסתכל על העובדות, למרות התנועות החושניות של הרקדניות, רקדנית בטן לובשת יותר מאשר האישה הממוצעת שמשתזפת על החוף.

קיימת כיום אופנה להשתמש בריקודי בטן במופעי בורלסקה, אך ללא שום ספק הרוב המכריע של רקדניות הבטן בעולם המערבי הן רקדניות לכל דבר, והריקוד עצמו נחשב לאומנות.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

אורח אומר :
רקדנית בטן משיחיתרקדנית רק   23/04/2012
אורח אומר :
רקדנית בטן משיחיתרקדנית רק   23/04/2012
אורח אומר :
יש רקקדנית בטן   22/06/2012


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה