שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> אומנות -> גלריה- פיסול
הוסף עכשיו מאמר למדור :
גלריה- פיסול
 

גם אתם יכולים ליצור אומנות, מקרמיקה


יושקו
 
 

הכתבה הבאה פונה אל האומן שחבוי בכם. אם אתה רוצה לבוא לידי ביטוי, יש לנו דרך מעולה בשבילך לעשות זאת: קרמיקה.

לא חייבים להוציא אלפי שקלים בשביל להעשיר את הבית באמצעות כלי קרמיקה מעוצבים, אפשר פשוט ללמוד לעשות זאת בעצמכם במסגרת סדנת פיסול.

נתחיל בחומר

סוגי אומנויות יש בשפע. רישום, ציור, צילום וצורפות הן רק ראשיתה של רשימה הולכת ומתארכת. לכל אומנות יש את הכלים שלה ואת החומרים המשמשים ליצירתה. אם כן, על מנת ליצור קרמיקה עבודת יד כדאי להכיר את החומר איתו אתם עובדים.

בעוד נהוג לחשוב על קרמיקה כחומר בפני עצמו, הכוונה היא למשפחה שלמה של חומרים. חומרים קרמיים הינם חומרים מוצקים שאינם מתכתיים, אלא אורגניים. בעוד שלחומרים הקרמיים קיים מכנה משותף מסוים, מרבית התכונות של חומרים אלו משתנות מחומר לחומר.

החומרים הקרמיים, או לפחות רובם המכריע, נחשבים לחומרים בעלי קשיות גבוהה למדי. על אף זאת הם נחשבים לחומרים שבירים בשל היותם חומרים בעלי חוזק נמוך.

ההיסטוריה לא משקרת

מרבית האנשים שמייצרים אומנות מחומרים קרמיים, עושים בעיקר שימוש בחומר החימר (חרס). פיסול בחימר היא אומנות המלווה את האנושות כבר אלפי שנים. כלי החרס קדומים ביותר נמצאו בסין, וייצורם מיוחס לאלף ה- 18 שלפני הספירה!!!

בארץ ישראל כידוע חיו עמים שנים בתקופות שונות, ולכן נמצאו כאן כלי חרס המשויכים לעתות ועמים שונים, החל מהאלף ה- 6 שלפני הספירה.

הא'-ב' של פיסול בחימר

חימר נחשב לחומר נוח ביותר לעיצוב ופיסול. העבודה איתו נחשבת למהירה ומדויקת. ראשית התהליך בעיבוד החומר ולישתו עד שמתקבל מרקם חומר שמתאים לעבודה על העיצוב, בין אם מדובר בקערות או בפסלים.

בתום שלב העיצוב יש לייבש את החומר בטמפרטורה גבוהה. עם ייבושו, החימר מתקשה לכדי חומר חזק ועמיד המוכן להשלמת העיצוב כאוות נפשכם, בדיוק כפי שהיה נהוג בעבר לעטר את כלי החרס במגוון ציורים, הטבעות וצבעים.

מצופה בטוב טעם

דרך מעולה להעשיר כל עיצוב ביופי ובצבע היא על ידי ציפוי כלי החימר באמצעות פסיפס קרמיקה. שני החומרים הינם מאותה המשפחה והדבר ניכר בחיבור שלהם יחד.

ראשיתה של אומנות הפסיפס כאומנות עצמאית, ששימשה לצורך יצירת אומנות חוצות מרהיבה. כיום לעומת זאת, אומנות הפסיפס לרוב משולבת יחד עם סוגים נוספים של אומנות.

כאמור, חפצי נוי רבים העשויים מחימר מצופים בפסיפס קרמי, עלי ידי הדבקה של פיסות האומנות הקטנות הללו על הכלי. בין אם מדובר בקערה, כד או כל דבר אחר הציפוי בפסיפס קל מאוד ליישום. בנוסף, הפך פסיפס מקרמיקה לאחד הטרנדים הלוהטים בבתי מגורים בשלל צורות.

השימוש בפסיפס נמצא ברהיטי הבית, בקירותיו, ברצפותיו ותקרותיו. יתרה מכך, השימוש בפסיפס גם יוצא מגבולות הבית אל הגינה, שם הוא משמש לא מעט לציפוי שבילי גישה ורהיטי גינה.

כיד הדמיון

פיסול באמצעות חימר מאפשר לכם לעצב כל עיצוב שעולה בדמיונכם. להרחבת הידע והמקצועיות תוכלו להצטרך לסדנאות פיסול בחימר או בחומרים קרמיים אחרים.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה