שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2570
מאמרים: 7613
Like: 59
מאמרים -> אומנות -> גלריה- ציור
הוסף עכשיו מאמר למדור :
גלריה- ציור
 

צביעה ידידותית לסביבה


ילנה
 
 

עיצוב חלל המגורים שלנו הוא לא דבר חדש. בני אדם מעצבים ומקשטים את בתיהם כבר אלפי שנים. מהאבוריג'ינים באוסטרליה, שהתשתמשו באבני גיר לציור על קירות המערות שלהם לפני 40,000 שנה, ודרך הפירמידות המצריות המודרניות יחסית, בנות 4,500 שנים בלבד, לכולנו ישנה אותה התשוקה המולדת להביע את עצמנו, ולהשתמש בסביבתינו כחלק מאותה ההבעה.

אך תמיד שילמנו את המחיר על תשוקה זו. הצבעים בהם השתמשנו תמיד הכילו רעלים אשר זיהמו את הסביבה ואת האוויר בביתינו. צבעים ישנים הכילו עופרת, בעלת טעם מתוק שמשך ילדים. כולנו מכירים את ההשפעות הבריאותיות הנוראיות של הצבעים הללו, שגרמו לבעיות התפתחותיות במערכות העצבים של ילדים, לבעיות בכליות, לחץ דם גבוה ומצבי רוח משתנים אצל מבוגרים.

החומרים המרכיבים את הצבעים כוללים בין השאר פיגמנטים, המעניקים את הצבע, חומרים קושרים וממיסים, המעניקים לצבע בסיס ואת היכולת להדבק למשטח, וחומרים אחרים אשר עוזרים לצבע להתייבש ומונעים היווצרות עובש.

החומרים הממיסים והפיגמנטים מכילים רעלנים, שגורמים לזיהום האוויר והאדמה לשנים רבות. הם משחררים לחלל את הרעלנים ותרכובות אורגניות שונות, ובכך פוגעים באיכותו של האוויר שאנו נושמים בבית.

חוקים חדשים שנחקקו לאחרונה לא רק הציבו מגבלות על כמות הרעלנים והתרכובות האורגניות המזיקות בצבעים, אלא גם העלו למודעות את הסכנה הכרוכה בהם. כתוצאה מכך, חברות רבות לייצור צבעים פנו ליצור צבעים חדשים, ידידותיים לסביבה, אשר מכילים מעט מאוד מאותם רעלנים ותרכובות אורגניות, אם בכלל. חשוב לקחת בחשבון שחלק מהחברות המייצרות את הצבעים הידידותיים הללו עדיין מייצרות גם את הצבעים המזיקים, לכן כדאי לשים לב מה אנו קונים כאשר אני פונים לצביעה "ירוקה", ולמי הכסף שלנו הולך.


בעוד חלק מהצבעים הידידותיים לוקים בעמידות, הצבעים ה"ירוקים" החדשים ביותר מגיעים בכל הצבעים, ולמרות שהם מעט יקרים יותר, הם חסרי ריח ואינם פוגעים בנו ובסביבתינו. צבעים אלו מיוצרים בדרך חדשה לגמרי, המבטיחה להם את אותה רמת העמידות של הצבעים הישנים והרעילים.

לכן, בפעם הבאה שאתם ניגשים לצבוע את קירות ביתכם, לצייר ציור קיר חדש, קחו את הסביבה בחשבון, ועשו את הבחירה הירוקה.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה