שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2473
מאמרים: 7519
Like: 59
מאמרים -> אומנות -> גלריה- ציור
הוסף עכשיו מאמר למדור :
גלריה- ציור
 

ציור הקיר שהיה הרבה יותר מסתם ציור קיר


דודיש
 
 

אני זוכרת את הפעם הראשונה שעליתי אליו לקפה, כאילו זה היה אתמול, למרות שעברו כבר יותר משנתיים. גם בחושך ותחת השפעת אחוזי אלכוהול גבוהים ניתן היה להבחין בנקל כי הוא גר בדירה הכי מבולגנת בגוש דן. בגדים במטבח, במסדרון, על ספות, בקיצור כל הארון יצא לטיול בבית, בקבוקי בירה ריקים בכל פינה, חפצים שונים ולא קשורים מפוזרים בערבוביה. אבל כל זה למרות מחלת הניקיון שלי לא גדע באיבה את אווירת הדייט הקסומה שהתמשכה עד השעות הקטנות של הלילה. באיזשהו שלב עברנו מהסלון לחדר השינה, אבל את זה הייתי שתויה מדיי מכדי לזכור. לא שמתי לב בכלל איך נראה החדר.

רק בבוקר כשקמתי הבחנתי בו – ציור קיר גדול של בחורה יושבת בשקיעה כתומה על שפת הים, שהתנשא מהמיטה אל עבר התקרה. ציור יפהפה ששיווה לחדר מראה מיוחד ורומנטי. כל כך לא קשור לכל הבלגן הגברי. בארוחת הבוקר הקטנה שהוא ארגן לנו הייתי חייבת לשאול לפשרו של הציור הזה,  האם זו מזכרת מהדיירים הקודמים? ואז נפלה עליי הפצצה, האקסית ציירה את ציור הקיר, כשהם גרו ביחד, ממש כאן בדירה שבעצם שייכת להורים שלו. היא אמנית מוכשרת ויש לה אפילו גלריה או משהו כזה. אז עוד לא היה לי צל של מושג שהגילוי הזה יכניס אותי לסרטים בסגנון הסיפור "הרופא וגרושתו" של ש"י עגנון.

זה אף פעם לא כיף להיתקל בחפצים קודמים של אקסים אצל בן הזוג, לא משנה באיזה שלב של הקשר נמצאים. בתחילת הקשר כשאין חיבור רגשי חזק לא מייחסים לכך הרבה חשיבות, אבל בכל מקרה, ככל שנמצאים יותר זמן ביחד, לא רוצים ששום דבר מהעבר הרומנטי יפגין נוכחות. לא מכתב, לא בושם, לא דובי, לא חולצה, וכמובן שלא תמונות סוררות בפייסבוק עם האקס.

פעם כבר קרה שחתכתי עם מישהו בגלל תמונות בפייסבוק. היו לו המון תמונות מחובק ומנושק עם האקסית, מכל מיני טיולים וחופשות. לאחר מספר דייטים שאלתי אותו, בעדינות ככל הניתן, האם הוא מתכוון להשאיר אותן, את כולן? שהרי שכל מי שנכנס לפרופיל שלו יכול להניח בקלות ובטעות שהוא עדיין יוצא אתה. הוא לא הבין מה הבעיה בכך. מבחינתו, היא הייתה חלק משמעותי בחיים שלו במשך תקופה ארוכה והוא לא מתכוון למחוק את החלק הזה. פייר, היה לי קשה עם העניין. זה העביר לי את המסר שהוא לא התגבר, ושאני בסך הכול ריבאונד.

בובות אפשר לזרוק, תמונות אפשר למחוק, אבל ציור קיר כל כך יפה ועוצמתי, שמייצר אווירת שקיעה מדהימה בחדר ומשכיח את כל הבלגן והבגדים הזרוקים מכל עבר? ככל שהקשר שלנו התפתח והתחזק, יותר ויותר הפריע לי ללכת לישון בלילה עם המזכרת הזאת ממנה. המצב רק החמיר כשנתקלתי בפרופיל של האקסית בפייסבוק והתחוור לי שהבחורה שיושבת בציור, אמנם עם גבה, על שפת הים, זו בעצם היא. אותו שיער ארוך וגולש. הרגשתי שאנחנו עושים שלישיה. פשוט כך!

באיזשהו שלב הוא הציע שנעבור לגור ביחד, אצלו בדירה, והבטיח שהוא ישתדל להיות מסודר ולא לזרוק יותר דברים בכל מקום. בכל זאת, הוא הולך לגור עם חולת ניקיון. הוא אפילו הציע שנעצב מחדש  את המקום כדי שירגיש יותר שלנו. זו הייתה ההזדמנות שלי להציע עיצוב חדש לחלוטין לחדר השינה, שכלל כמובן סיוד כללי של הקירות. הוא הסכים לכל הרעיונות שלי, כולל לקנות רהיטים חדשים ולצבוע מחדש הכול, חוץ מעניין אחד - הקיר מעל המיטה. הוא לא הסכים למחוק ציור קיר כל כך אמנותי ויפה, שהוא כבר שנים ישן אתו, ורגיל אליו. וזה שהאקסית ציירה את עצמה בו? אז מה, זו רק דמות. זו לא באמת היא. אני לא הצלחתי להבין, אם זו רק דמות, אז זה רק ציור, ואם זה רק ציור, אז אפשר להחליף אותו בציור אחר.

לא משנה כמה ניסיתי להסביר, הוא סירב לקבל כל טיעון שלי. הוא לא הסכים לוותר על הציור הזה. הוא חשב שאני קנאית והיה ממש מוטרד מההתנהגות שלי. האמת שגם אני הייתי מוטרדת. הצעתי אפילו שנחפש דירה אחרת, אבל זה לא בא בחשבון. זו הרי דירה של המשפחה שלא צריך לשלם עליה שכר דירה.

בסוף נפרדנו. כן, נפרדנו בגלל ציור קיר. ציור של האקסית יושבת על שפת הים. בדרכה המתוחכמת היא הותירה בלבו ועל הקיר שלו מזכרת שלא מאפשרת לאף אחת אחרת להיכנס למרחב האינטימי בין המצעים השרועים למרגלות הציור, מבלי שגם היא תהיה בסוד העניינים.

נכתב בשיתוף עם אמן ציורי הקיר אבי בליטשטיין


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה