שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> אומנות -> גלריה- ציור
הוסף עכשיו מאמר למדור :
גלריה- ציור
 

ציירים – אמני המכחול והצבע


טלי גל
 
 

צייר הינו מקצוע קדום ביותר. בעבר הרחוק על מנת להעביר מסר כלשהו, או לסמל דבר היה נהוג לצייר, או לחרוט על גבי קירות. סיפורי עלילה בעזרת דמויות ממה שראו העיניים בטבע.

אמנות הציור התקדמה והשתכללה לאין שיעור באותם ימים קדומים, אך המשמעות נשארה אותו הדבר. תיעוד רגעים לכדי תמונה המנציחה את הרגע.

לעיתים מדמים את המציאות לסוג של סרט נע, אשר ניתן לעצור ולתעד חלקים ממנה, והיא ממשיכה לרוץ ולייצר עוד ועוד פריימים. הציירים הם המתעדים הרשמיים של המציאות הקיימת, הלא קיימת – סוריאליסטי ועוד.

קיימים המון זרמים בציור, ומתפתחים סגנונות חדשים, לעיתים נדמה כי מיצו את כל נדבכי הציור והטכניקות השונות, אך תמיד יש מה למצוא, לחדש ולהעניק לקהל השוחר אמנות נקודות מבט חדשות להביט על העולם בו אנו חיים או מדמיינים.

 

 

המקום בו מציגים אמנות –

 

גלריות הינם הבית האמיתי של האמנות. גלריות מהוות במה לאמנים רבים, אשר מעוניינים להציג למשך תקופת זמן מסוימת לקהל הרחב המגיע לסייר בגלריות. גלריות נמצאות בכל מקום. ישנן גלריות הממוקמות בבתים פרטיים, במרכזים מסחריים, אזורי תעשייה, בשטחים פתוחים – ניתן למצוא לכל קפריזה אמנותית את הגלריה שתארח את התערוכה, האמן ותנסה להעביר את מסר בצורה הטובה ביותר עבור קהל צמא לאמנות.

מקובל לחשוב שרק ציירים עושים שימוש בגלריות, אך אין זה כלל וכלל. ישנם פסלים, צלמים, מעצבים, גרפיקאים ועוד שלל מקצועות העוסקים באמנות הזקוקים לשטחים אותם מעניקה גלריה מקצועית. ניתן למצאו גלריות אשר גם מפרסמות ועוזרות בתהליך הפרסומי של האמן כבן טיפוחיה של הגלריה.

 

 

בעיני המתבונן –

 

האם ניתן לומר על יצירת אמנות יפה או מכוערת? אין לכך תשובה היות ויופי והערכתו נאמדים ונמדדים תמיד על פי פרמטרים שונים בין בני אדם שונים. לכן יופי הינו עניין תרבותי, חברתי, אישי ומשתנה ללא הרף. היפה של היום יכול להיות המכוער של המחר.

נדמה כי לעיתים ישנן יצירות אשר אין זה משנה מי מביט בהן, הן תמיד תעוררנה השתאות. דוגמא נהדרת לכך הינו פסל בשם "זורק הדיסקוס". זוהי רק דוגמא מעולם נהדר ומרהיב עין בו פסלים תופסים רגעים מיוחדים ומשלבים אותם בתוך הפסל אותו הם מפסלים.

 

 


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה