שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2252
מאמרים: 7254
Like: 59
מאמרים -> אירועים ואטרקציות -> אטרקציות
הוסף עכשיו מאמר למדור :
אטרקציות
 

המאבק בפידבק במערכת הגברה להשכרה


גופרסאונד

גופרמן שירותי הגברה לאירועים

 
 

הדבר שכולם פוחדים ממנו בהופעה חיה או במהלך אירוע עם מוסיקה (כמו חתונה למשל) הוא הפידבק. מוסיקה חזקה עם פידבק זה דבר מאוד לא נעים, וזה בעצם יהרוס כל אירוע משמח מאוד מהר. בגלל הפידבק בכל הופעה חיה של אומן ובהרבה אירועים בהם יש הגברה דואגים שיהיה נכוח טכנאי סאונד מקצועי שיהיה אחראי על ההגברה באירוע. תפקידו של טכנאי הסאונד הוא כמובן להילחם לצמצום הפידבק הבוקע ממערכת ההגברה.

פידבק – צליל חוזר

פידבק במערכת הגברה נוצר כתוצאה מצליל שיוצא מהרמקולים ונקלט חזרה במיקרופונים, מה שיוצר לולאה של רעש שיוצא וחוזר. הפידבק הזה הופך את הצלילים שבוקעים ממערכת ההגברה ל"לא נקיים" ויוצר דיסטורשיין של הסאונד שלא נעים לאוזן. זאת הסיבה למה כאשר מבצעים הגברה למופעים מנסים להילחם כמה שיותר לצמצום הפידבק, על מנת לשמור על חווית הקהל.

איך נלחמים בפידבק?

יש מספר שיטות מקצועיות מהתחום של הגברה לאירועים שטכנאי סאונד יכול לבצע על מנת להילחם בפידבק, כאשר המטרה המרכזית היא לצמצם משמעותית את עוצמת הצליל הנקלט בחזרה במערכת (הפידבק) עד לרמה שהוא לא יפגע באיכות השמע של המאזינים בקהל.

הטכניקה העיקרית לצמצום הפידבק הוא מיקום נבון של המגבר ומכשירי הקלט (מיקרופונים למיניהם). ככל שהמיקרופונים קולטים פחות שמע מהרמקולים, על ידי שינוי מיקום, אז יהיה פחות פידבק. אותו דבר אפשר לעשות גם עם מיקום כלי הנגינה.

נוסף על כך, יש עוד מספר טכניקות מעניינות שטכנאי סאונד במופע יכול להנחיל כמו למשל השקעה בהתקנת מערכת הגברה להשכרה בבמת האירוע עם פילטרים נגד פידבק, שימוש במיסקר סאונד שמפריד בין קלטי שמע שונים, הורדת עוצמת ההגברה של כלי נגינה ספציפיים שעושים פידבק ועוד.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה