שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2572
מאמרים: 7616
Like: 59
מאמרים -> אירועים ואטרקציות -> אטרקציות
הוסף עכשיו מאמר למדור :
אטרקציות
 

הפקת אירועים - סוג האירוע קובע את הפקת האירוע


אסף יהלומי
 
 

חיינו מוקפים באירועים משמחים. עוד בהיותנו ילדים, חוגגים לנו ימי הולדת ואנו חוגגים עם אחרים, בגיל 12-13 אנו חוגגים את בת או בר מצווה שלנו, בסיום התיכון אנו חוגגים טקס סיום מרשים, אחרי זה כמובן יש את החגיגות השונות בצבא ובחיינו המבוגרים יש חתונות, בריתות, אירועים עסקיים וכדומה. לכל אירוע יש את הסגנון שלו, לכל אירוע את התוכן שלו ומכאן שכל אירוע, דורש הפקה משלו.

אם בעבר כאשר דיברנו על הפקת אירועים, דיברנו  בעיקר על אירועי אומנות, ספורט, פוליטיקה, אקדמיה או טקסים גדולים, אזי נדמה שהיום אין אירוע שלא מופקד עליו מפיק אירועים, אין אירוע שלא עובר תהליך של הפקה או עיצוב, אין אירוע שלא עובר ארגון מיוחד ומקצועי.

השאלה הגדולה היא כמובן, כיצד מבצעים הפקת אירועים לגורמים שונים, למשל הפקת אירועים עסקיים לחברות או הפקת אירועים לתלמידי תיכון או הפקת אירועים משפחתיים. כל אירוע דורש סוג הפקה אחר, אשר יתאים לסוג האירוע ולסוג הנוכחים שיהיו בו.

ההבדל בין האירועים, דורש גם להשכיר את שירותיו של מפיק אשר יתאים לסוג האירוע. למשל, ישנם חברות ומפיקי אירועים, אשר מתמחות באירועים עסקיים גדולים, הם מעסיקים עשרות עובדים ויכולים לנהל הפקה של אירועים בסדרי גודל שונים, בהתאם לצורך של החברות השונות.  לעומתם ישנן חברות שמתמחות בהפקת אירועים משפחתיים, אירועים קטנים, של עשרות אורחים בלבד. אירועים בעלי משמעות אחרת שדורשים צורת התייחסות אחרת.

אחרי שבחרנו מפיק אירועים שיתאים לסוג האירוע שאנחנו רוצים לערוך, כל מה שנותר לנו לעשות, זה לבצע תיכנון של האירוע באופן שיתאים לאירוע. ברור מאליו, שהפקת אירועים עסקיים מתבצע באופן מהפקה משפחתית. במקום טקס יהיו בו נאומים, הרעיון שיעמוד בבסיס האירוע יהיה מתאים לסוג האירוע שהחברה תרצה להפיק, למשל, אם מדובר באירוע חברתי לעובדים אזי שהוא יתנהל בצורה יותר קלילה מאשר אם מדובר באירוע מקצועי שנועד למכור את מוצרי החברה או שירותיה אז האירוע יהיה הרבה יותר רציני.

גם כאשר אנו עורכים אירוע משפחתי, יש הבדל מהותי בין סוגי האירועים. בעוד אירוע של חתונה יתאים את עצמו לזוג ולמשתתפים באירוע, אזי שאירוע בר מצווה יהיה יותר בעל רוח צעירה, אחרי הכל רוב הנוכחים באירוע יהיו צעירים. כמובן שברית או בריתה יהיו אחרים לגמרי, כאן ההתייחסות תהיה יותר לטקס מאשר למוטיבים אחרים, סביר להניח שגם לא יהיו בהם ריקודים, דבר שנהוג שיהיה בכל אירוע משפחתי אחר.

בסיכומו של דבר, הפקת אירוע נעשית על פי סוג האירוע. סוג האירוע קובע את כל התיכנון שלו, מהזמנת מפיק לאירוע ועד מיקום גן אירועים וכן אולמות , זמן האירוע וכדומה. מכאן שבוודאי שהפקת האירוע תיעשה בהתאם לסוג האירוע ולמה שהוא רוצה להעביר.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 0 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה