שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2247
מאמרים: 7205
Like: 59
מאמרים -> אירועים ואטרקציות -> אטרקציות
הוסף עכשיו מאמר למדור :
אטרקציות
 

על צילום בת מצווה


תומר שולמן

תומר שולמן | צלם מקצועי

פרימיום צילום חתונה, חברה לצילום חתונות, אירועים פרטיים ועסקיים.

צוות צלמים מקצועי ומיומן לאירועים.

פרימיום צילום חתונה - צלמי חתונות

 
 

אירוע הבת מצווה הוא, כאמור, היום בו נערה מציינת את הגעתה לגיל 12 שנים ובו מתחייבת היא בקיום מצוות. קביעה זו של קיום מצוות מגיל 12 נקבעה על ידי ההלכה ובה הופכת הנערה לאישה בוגרת. ההסבר לקיום בת המצווה בגיל 12 לנערות, כשנה קודם לקיום בר המצווה לנערים, נעוצה בכך שהתבגרותן של נערות מוקדמת יותר כשהסממן הראשוני לכך הוא בממד הפיזיולוגי. פרשנים אף השכילו לחדד זאת ולטעון שההתפתחות הרגשית של האישה קודמת לגבר.

במבט היסטורי לאחור היה נוהג של חגיגת בת המצווה אצל קהילות יהודיות רבות. ציון מאורע זה החל במאה ה-19 בחוגים אורתודוכסיים שונים וחוגים ליברליים. בתוך זרמים אלו ישנן דעות שונות וחלוקות אודות אופן חגיגת הבת מצווה. חגיגה שהיא בהחלט מרגשת עבור בני המשפחה וכלת השמחה ולבטח שיש רצון להנציח בצילום.

אצל החילונים ומסורתיים כיום ישנו נוהג לחגוג את בת המצווה ללא סממנים דתיים שאפיינו זרמים שונים בשנים קודמות. מסיבות בת מצווה שונות נערכות בבתים, מסעדות ובאולמי אירועים. אליהם כמובן מוסיפים צלם לבת מצווה אשר מצלם את המתרחש לאורך כל הערב. מסיבות בת המצווה, בדומה למסיבות בר מצווה, כוללות סעודה, מוזיקה וריקודים, נאום של כלת בת המצווה ועוד. במקרים נוספים יש ובת המצווה כוללת אף הופעת בידור, הקרנת סרט, ספר אורחים וכמובן לא נישכח את האטרקציה הטובה ביותר לבת מצווש מגנטים לאירועים ועוד.

כפי שצוין קודם אחד משיאי הערב בחגיגות בת מצווה רבות היא דרשת הנערה. בעבור צלם אירועים אירוע זה מחייב אותו בצילומים של הנערה ומשפחתה הנרגשת. לדרשה סמליות רבה בכך שמהווה היא בעצם טקס חניכה וכניסה לעולם המבוגרים. בעבור נערות רבות הדרשה של כלת בת המצווה היא הפעם הראשונה שזו עומדת מול קהל רב ומדברת כשווה אל שווים. הדרשה לרוב נפתחת במילות תודה של כלת הבת מצווה להוריה ולבני משפחתה כשבהמשך מציינת היא אודות תחושותיה, השקפת עולמה. מקומה בעולם ובחברה הישראלית.

במבט לעתיד הקרוב והרחוק יותר חגיגת הבת מצווה עבור נערות רבות, במיוחד אצל חילונים רבים, מהווים טקס חשוב לא פחות מטקס בר המצווה. למול חשיבות זו רוצות משפחות רבות ליהנות משירותים רבים ומקצועיים במיוחד בכל הנוגע לצלמי אירועים או צלם מגנטים. אלו מכירים מקרוב את אפיון אירועים אלו וערוכים להעניק שירות מקצועי לאורך כל הדרך. 


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה