שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2286
מאמרים: 7305
Like: 59
מאמרים -> אירועים ואטרקציות -> אטרקציות
הוסף עכשיו מאמר למדור :
אטרקציות
 

צלם לחינה - צילום חינה


תומר שולמן

תומר שולמן | צלם מקצועי

פרימיום צילום חתונה, חברה לצילום חתונות, אירועים פרטיים ועסקיים.

צוות צלמים מקצועי ומיומן לאירועים.

פרימיום צילום חתונה - צלמי חתונות

 
 

אחד מהאירועים המקדימים לחתונות רבות הקיימות בישראל הוא אירוע החינה. כמו בחתונה עצמה גם באירוע מרגש זה יש וחשוב שיהיה נוכח במקום צלם לחינה.

עבור לא מעט מאורחים אלו יש ואירוע החינה עצמו מעפיל ואף חשוב יותר מאירוע החתונה עצמו. עבור כל צלם לחינה המגיע לאירוע כזה יש ועליו לדעת שאירוע זה מהווה מסורת רבת שנים של יהודים רבים שהגיעו ממדינות צפון אפריקה. בשל אותה חשיבות של אירוע החינה רבים מבני הזוג מפקידים את אחריות הצילום לצוות צילום מקצועי השולח לאירוע צלם לחינה.

המקור לטקס החינה מאפיין אף עמים רבים לא רק בצפון אפריקה כמו גם טקסים מקדימים לחתונות בהודו ובמדינות רבת במזרח התיכון. טקס החינה מציין בעצם מעבר מחיי רווקות של בני הזוג לתוך חיי זוגיות משותפים. טקס החינה אומץ בישראל על ידי חלק נרחב מיוצאי עדות מזרח ועבורם מדובר בהילולה גדולה וחשובה מלאת טקסיות וצבע רב שבה ישנה חשיבות לתיעוד של צלם לחינה.

אצל רבים מיוצאי מרוקו בישראל אירוע החינה עצמו נערך יום לפני החתונה עצמה. לא פעם צלם לחינה הינו אותו צלם שילווה את הזוג ביום החתונה עצמם וההיכרות בין השלושה תהה בעצם מוקדמת ואף קרובה יותר. באירוע החינה זוכה הכלה לליווי של בנות משפחה וחברותיה. הליווי כולל בתוכו שירים וריקודים בערבית ועברית. עבור צלם לחינה יש וחשוב לדעת שאותו ליווי יש להנציח ומתחיל הוא עוד ביציאה מן המקווה לעבר בית הוריה.

אירוע החינה כולל בתוכו מוזיקה ממרוקו ובתלבושות ססגוניות רבות הן לנשים באירוע כמו גם לגברים. בצילומים רבים של אירוע זה צלם לחינה ידע כמובן לתת ביטוי לאותם תלבושות מסורתיות. הנשים נהנות ממגוון רחב של שמלות ארוכות מבדים יקרים בהם רקומים אלמנטים רבים מוזהבים כמו גם תכשיטים רבים. הגברים בטקס החינה לבושים כפתן וחובשים הם את כובע התרבוש. מעבר למגוון הרחב של תלבושות החינה שאותם עוטים האורחים הרבים חשוב שכל צלם לחינה יזכור שערב זה מוקדש לבני הזוג עצמם. אותו זוג נהנה בחלק מהזמן מישיבה משותפת במרכז כשהאורחים סביב מביעים בפניהם ברכות, ריקוד ושירה ובו מתבקש צלם לחינה לתעד את אותה התרחשות.

בתוך אותו אירוע חשוב הוא אף שכל צלם לחינה יכיר את הטקס הכולל בתוכו את משיכת תערובת החינה על בני הזוג והאורחים. המקור לתערובת החינה היא בעלי כופר. עלים אלו מסמלים שמירה מעין הרע, פריון, אושר, בריאות והצלחה של חיי הנישואין. אימא של הכלה היא זו המושכת את ידי ביתה כמו גם ידיו של החתן המיועד. דקות לאחר משיכת החומר על הידיים מקבל הוא גוון של צבע נחושת. בהמשכו של טקס זה מוענק לחתן על ידי הורי הכלה תכשיט כשלרוב מדובר בצמיד או שעון. הוריו של התחתן מזכים את הכלה במתנה משל עצמם שכוללת לרוב תכשיט זהב.

חברת צילום אירועים מקצועית תידע לשלוח צלם שידע לתת ביטוי בתמונותיו לאוכל המסורתי המוגש באירוע. האורחים, כמו גם צלם לחינה, נהנים באירוע מארוחה בסגנון מרוקאי ובה מגישים דגים וקוסקוס. הקוסקוס מהווה מנה המסמלת מזל וברכה. בהמשך נהנים האורחים משתייה חמה של תה עם נענע. אלו נמזגים מתוך כדים מרוקאים מעוטרים וצבעוניים כשלצד המשקה החם נהנים האורחים ממתקים רבים, עוגות ועוגיות מרוקאיות בעבודת יד.

לאירוע החינה קיימת חשיבות רבה עבור המשפחות. דבר שעל צלם לחינה חשוב לזכור ולהבין. על אלו המיועדים להיות צלם לחינה כחלק מרפרטואר עבודתם יש חשיבות רבה בהכרת כללי הטקס, הדמויות וביכולת להעביר את ההילולה המרגשת והצבעונית. 


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 2 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה