שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2286
מאמרים: 7305
Like: 59
מאמרים -> אירועים ואטרקציות -> אטרקציות
הוסף עכשיו מאמר למדור :
אטרקציות
 

קצת על צילום חתונות מפיו של צלם 22 שנה בתחום


יקיר מלכה

יקיר

 
 

טוב נו .. החלטתי לכתוב מאמר על עולם החתונות .
בגלל שאני צלם , צלם חתונות ותיק מגיל מאוד צעיר אז הספקתי לחיות ולגדול אל תוך העולם הזה , וצברתי כמה אינסייטים מעניינים על העולם המיוחד הזה שעוצר לנו או לכם בעיקר (כי אני חי שם כמו שאמרתי ) את חיי השגרה ונותן לכם רגעים של שמחה עבור יקירייכם או לחברים אשר אתם באים לשמח ולשמוח בשמחתם ביום המאושר בחייהם .
כצלם חתונות ותיק התחלתי את דרכי כצלם וידאו לאירועים אשר סחב ... כן זה ממש סחב על גבו מסרטה ענקית כבדה ומחוברת לקבל עבה שהולך ורץ לכול אורך האולם עד המיקסר שישב בקצהו האחד של האולם ואני בקצה השני אשר חלקו של הקבל היה מלופף סביב הרגל שלי כדי למנוע ממנו להיות בחלקו באויר כדי שהאורחים לא יפלו ממנו וקרו מקרים , אז קראו לי רק יקיר ואחר כך הוספתי לזה יקיר הצלם כי הרגשתי שאחרי כמה שנים של הרמת מיקסר ששוקל לפחות 100 קילו כולל מיזווג אל אולם נידח קומה שנייה ללא מעלית לצורך צילומי חינה הרווחתי את התוספת צלם לשמי , משם נעלמו הקבלים לטובת סוללות כבדות היושבות בתוך חגורת כיסים סביב המותניים הנראתה עליי כמו חגורת נפץ של מתאבד עם לבנות חבלה השוקלות לפחות 4 קילו , ומשם גם זה נעלם והסוללות והמצלמות התקווצו ועברו למשהו קטן יותר והיום המצלמות סטילס הפכו לאלה שמצלמות גם וידאו שכמה שפחות כבד אני שמח אך תחושת הצלם המקצועי עם הפוזה של המסרטה הענקית ההיא שנותנת לך להרגיש גאוות יחידה של נושא מאג ביחידה קרבית מובחרת קצת נעלמה (גם היציבות של הצילום נעלמה קצת)
אחרי עשור וחצי מאחורי עדשת מסרטת הוידאו כצופה השקט למדתי דבר או שניים על אופיו של האדם וגם למדתי ל"קלוט" את הבן אדם לפי הבעות פנים קטנות ביותר ושפת גוף מיזערית .
לפעמים הרגשתי לא נעים שיש לי כלי שכזה החודר לאנשים האלה אל תוך המרחב המוגן שלהם ואני מציץ ובוחן כאוות נפשי אל תוך הנפש הנלחמת ברגשות מעורבים ביום שכזה.
היו מקרים שהייתי "שומר" הכלה מכל מיני הערות של דודות/סתם אנשים ברחוב/מאפרות/אמהות/צלמים מפגרים/וכל מיני נותני שירותים שהיו חייבים הרגע לצחוק על חשבונה
למרות שלפעמים היו זורקים לחתן "אחי תברח , אל תעשה את זה" וזה היה מצריך ממני לפתוח את הפה אל אותו בחור עם הערה הפוכה או לתת לו לעבור ולומר אל הזוג משהו כמו "עוד מכוער שמשלם מזונות ל 2 נשים 5 ילדים וחתול שחור" , או הערה אחרת מצחיקה כדי לשמור על אוירה קלילה ומפחיתת לחץ .
אבל הסוד הגדול המבדיל בין צלם אירועים טוב לצלם אירועים בינוני זה לא איכות התמונות למרות שצריך איכות טובה ומעלה , הסוד הוא רמת הרגישות לסביבה לאנשים ותגובה נכונה מהירה ומדודה ללא זיופים וחארטות , ללא התערבות יתר וזה לא מקבלים ביום ולא בשנתיים של צילום אירועים.
יש לי הרבה טריקים בשרוול באיך לעשות שואו ואיך לעשות שיזכרו אותך כצלם הכי טוב שהם ראו בחיים אבל אני מעדיף שבסוף האירוע החתן והכלה יהפכו תוך פחות מחצי יום לחברים ויחלקו איתי רגשות והבונדינג יקרה אחרת אתה לא מספיק נותן מעצמך, אתה תהיה רק עוד ספק שירות נוסף אתה כמו ברמן או רב מלצרים , המקום האמיתי זה יכולת החיבור של הצלם עם האנשים כמה הוא נותן להם להרגיש בנוח עם עצמם כדי להיות שם בשבילך כדי שתהיה שם בשבילם 
צלם אירועים הוא פסיכולוג לכל דבר , הוא מנהל משברים ,חבר , הוא מאבטח, הוא נהג ,הוא רב מלצרים, הוא ברמן הוא ... כל מה שצריך להיות באותו רגע... עם הכלה בוכה בדרך לחופה ואתה מביא לה טישו לנגב את הדמעות בטפיחות כי אסור למרוח אז קיבלת את הלקוחה הכי נאמנה שיכולת לקבל

כל הצלמים החדשים שצומחים כמו פטריות אחרי הגשם לא קולטים שלא הכל כסף בענף הזה ומי שעובד רק בשביל כסף ולא מהלב באמת מרגישים את זה , ומסכנים האנשים שפוגשים צלם נחמד מאוד לפני החתונה , ויום אחרי הצלם מסנן אותם כי אין לו זמן או אפילו לא מוכן לקבל ביקורת ,

אני מאמין שביקורת היא מתנה לכל עסק מביקורת נבנים ומקבלים ליטוש , נכון לפעמים זה סתם ביקורת מפגרת אבל מאחורי זה מסתתרת בעיה אצלך בעסק , הזוגות האלה נותנים בצלם ביטחון שאסור לפגוע בו, הם נותנים לך להיות אחראי תיעוד, על יום יחיד בחייהם לפי ההרגשה זהו חוסר אונים ענק, ולקום ולסמוך עלייך זאת הבעיה הכי גדולה , אז האמינות הבטחון והיכולת של הצלם להעביר את המסר של ביטחון נסיון ושירות מצויין ושיש על מי לסמוך זה הכי קשה זה לא אומר שאין צלמים שלא מנצלים את זה.

כסף... כסף זה חשוב ... זה אומר כמה מעריכים אותך ... יש צלמים שיראו לך דוגמאות מהסרטים ... ואז ... לא תקבל את מה שראית אפילו לא דומה... וגם הצלמים שהובטחו לך יהיו אחרים ו..או.. אפילו בעל הבית צילם באירוע מקביל ושלח לך קבלני משנה אשר עשו עבודה סבבה, אך לא ביקשת אותם אלא אותו , הכסף מדבר אבל לא צועק , אני אומר לא לשחוט את הזוגות למה לתת מחירים כאלה גבוהים , נכון שהציוד והעבודה מצריכה הרבה כאב ראש ומקצועיות אבל בין זה לבין לקחת 12000 על צילום חתונה ?! מי מת ולמה קוברים אותו בארון מזהב ... האא זה מייקל ג'קסון ? סבבה, כשיקראו לחתן מייקל ג'קסון תיקחו גם 30000 שקל

עיצה לצלמים ולזוגות , יפים שלי עם אתם מעוניינים במגנטים באירוע שלכם .. בבקשה תיקחו את זה מצלם מגנטים ואל תערבבו את זה עם צלם האירוע זה פתח להמון בעיות בתוך האירוע ואחריו סמכו עליי.
עד היום הייתי נוכח ביותר מ2700 חתונות כבר ואני שמח להגיד לברובם מאוד נהנתי , כי גרמתי לאנשים לחייך ולשמוח אפילו עם זה לשניה וחצי עד הפלאש .

אני כבר עייף בשלב הזה של הכתיבה הולך לישון אני ימשיך לכתוב עוד אז לילה טוב
ומזל טוב יפים שלי
ממני יקיר הצלם (יש רק אחד)


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה