שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2572
מאמרים: 7615
Like: 59
מאמרים -> אירועים ואטרקציות -> תיירות
הוסף עכשיו מאמר למדור :
תיירות
 

חשיבות הידע של מדריך הטיולים


המשתמש טרם עידכן את החתימה שלו.
 
 

 

חשיבות הידע של מדריך הטיולים

פעמים רבות אנשים חושבים שתפקיד של מורה דרך או מדריך תיירים הוא מהנה ביותר ושקל מאוד להתקבל לעבודה כזו. אבל האמת שלצד הכיף וההנאה, קיימות גם לא מעט דרישות מהמקצוע, ויש להן תפקיד חשוב שיכריע עד כמה הטיול יהיה מעניין וחוויתי עבור המטיילים.

מורה דרך חייב קודם כל לאהוב מאוד לטייל. אבל מעבר לכך רצוי שלמדריך יהיו עוד כמה כישורים, על אחת כמה וכמה אם הוא ניגש להדריך תיירים מארצות זרות בארץ הקודש – ישראל. במאמר זה נספר לכם על הכישורים הנדרשים ועל חשיבותם.

 

מדריך טיולים VIP

 

ידיעת שפות – מדי שנה מגיעים לארץ ישראל המון תיירים מחו"ל. אמנם ישראל היא מדינה קטנה, אבל יש בה המון אתרי תיירות מעניינים, שחלקם אף מקודשים עבור כל אחת משלושת הדתות המונותיאיסטיות. לכן, מי שרוצה להיות מדריך תיירים, רצוי שיידע מגוון של שפות, ולא רק עברית ואנגלית. בקיאות בשפות יכולה לסייע לו להעביר סיורים לתיירים מכל רחבי העולם, מבלי להיתקל בקשיי תקשורת.

גיאוגרפיה  – כל מדריך טיולים VIP חייב להיות בעל כושר התמצאות ויכולת ניווט מעולים. התיירים סומכים עליו שהוא מכיר היטב את כל המסלולים שדרכם הוא מתכנן לעבור במהלך הטיול, כך שאיש לא ילך לאיבוד ושלא יאונה לאף אחד כל רע. בכל מקרה, חשוב כמובן שמורה הדרך ידע לקרוא מפה, ובעזרתה יכין מראש את המסלול עבור לקוחותיו.

הכרת התרבות   מדריך הטיולים חייב להתאים את עצמו לקהל היעד שלו הוא מעביר את המסלול. עליו להיות בקיא היטב בהיסטוריה של המקום, בפוליטיקה, באגדות פולקלור ומשלים וכן לדעת אינפורמציה רבה נוספת על מנת ליצוק לתוך הטיול שהוא מעביר תוכן ועניין, כזה שיפיח חיים בטיול, יוסיף הנאה ויעשיר את ידיעתם של המטיילים. זו בדיוק הסיבה הרי שהמטיילים אינם מבצעים את המסלול בכוחות עצמם ופונים למדריך טיולים – כדי להבין יותר, לראות יותר ולפתוח את אופקיהם באשר למסלול שדרכו הם עוברים.

 

מדריך טיולים לאנשי עסקים

הכרת התרבות חשובה גם בשל סיבה נוספת. פעמים רבות עלולות לצוץ שאלות מצד המטיילים, שרצוי שהמדריך יידע כיצד לענות עליהן, אם הוא רוצה להיחשב כמקצועי. בנוסף, תיירים רבים  עלולים "להתקיל" את מורה הדרך בשאלות שעלולות לעורר זעם כלפי ישראל בקרב שאר המטיילים. לכן, עצם ההיכרות המעמיקה של המדריך עם התרבות, עשויה לענות על שאלות מסוג זה באופן קליל ונעים ואף לשפר את התדמית של ישראל בקרב התיירים.

ללמוד ולספר את המידע בגובה העיניים – מדריך הטיולים צריך לשנן ולזכור לא מעט עובדות, תאריכים ומידע נוסף. את כל מה שלמד הוא יצטרך לספר במהלך הטיול באופן מעניין ופשוט, כדי שכל אחד מקבוצתו יוכל להבין את משמעות הדברים, וכדי שהם יעוררו בו סקרנות, התלהבות ואולי אפילו גם התרגשות. סיור משעמם יכול להרוס את הטיול, בעוד סיור שמעורר את המחשבה, יכול להסב הנאה רבה למטיילים ואף לגרום להם להמליץ על שירותיו של המדריך לחברים.

המאמר נכתב באדיבות חברת תור מייל – בניהולו של חיים ביידא, מורה דרך מוסמך בעל ניסיון שנים רבות בתחום התיירות.

 


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 0 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה