שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> בידור -> טלוויזה
הוסף עכשיו מאמר למדור :
טלוויזה
 

האם החדשות בטלוויזיה אכן חדשות?


maman man

טלוויזיה, מוסיקה וכל מה שהכי מעניין בעולם הבידור והפנאי.

שירים להורדה, שירים להורדה מיוטיוב  ועוד..

 
 

 אנחנו חיים בעידן רוויי תקשורת. התקשורת מקיפה ואופפת אותנו, חודרת ומחלחלת. היא כופה עצמה עלינו. אנחנו מתעוררים אליה בבוקר ושוכבים עמה לישון. כל שעה חדשות, כל חצי שעה מבזק. האינטרנט מתעדכן באופן שוטף און ליין. בעיתון היומי היוצא לאור שבעת בוקר מוקדמת אפשר לעטוף דגים עוד במהלך היום, ודאי לקראת ערב, אשר הדבר היחיד החדש והמעודכן בו הוא התאריך...

ביומני הבוקר מנתחים ומפרשים אייטמים שהופיעו בעיתונים,מראיינים אנשים שכתבו אודותיהם. במהלך היום הם יופיעו גם במהדורות החדשות בטלוויזיה, ייתכן כבר בתכנית הבוקר. חדשה תוכפת חדשה. שעה במונחי האינטרנט היא  עידן.

חדשות מתיישנות בקצב מהיר:

 הפורמט של "המהדורה המרכזית"- בערוצים 2 ו – 10 בשעה 20.00 ובערוץ הראשון בשעה 21.00  הוא ארכאי כפי שניתן לראות באתרי טלוויזיה און ליין. כאשר אות הפתיחה הדרמטי מתנגן ונשמע מכל חלון פתוח בשכונה – אות וסימן ל'היכון' או ל'שקט, חדשות' הצופה יודע שהקריינים לא יחדשו לו דבר;שכל החדשות ידועות משכר ואין במהדורה שום חידוש. לדוגמה: כאשר לערוץ חדשות כל שהוא מגיעה בשעת הבוקר או הצהריים ידיעה חדשותית מרעישה, בלעדית בשלב זה, עורכי מהדורות החדשות חוששים שאם ימתינו עד לשעת שידורה של מהדורת החדשות המרכזית ייתכן כי המידע, שאמור להיות ראשוני, סקופי, עושה כותרות ידלוף למתחרים ובכך לא ייוותר לא הקרדיט על הבלעדיות ולא על הראשוניות – הלך הסקופ, נפגעה היוקרה.  קראנו בתוךפורום החדשות על ה'חדשות'. שוחחנו אודותיהן במסגרת צ'אט. אנחנו חיים ונושמים אינטרנט מאז שעות הבוקר, מה כבר יש לחדש לנו בערב?

התחרות העזה והחריפה הניטשת כל העת בין הערוצים השונים מכתיבה ראשוניות ובלעדיות כמעט בכל מחיר. בשל הדינאמיקה המהירה  והסביבה התחרותית קיים חשש שאם יועדף השיקול לשדר את החדשה במהודרת הדגל של הערוץ, המהדורה המרכזית, מה שהיתה אמורה להיות ידיעה סקופית מרעישה לא תהיה כזאת.

וכל זה קורה לא רק למה שנחשב חשוב ( מדיני, פוליטי, בריאותי) אלא גם מה שנחשב מעניין (לא אחת שם נרדף לרכילותי, צהוב) משודר שוב ושוב המשך היום עד זרא וכך הוא מגיע למהדורה המרכזית כשהוא לעוס וטחון עד דק, ישן במונחים של טלוויזיה  בכלל ואינטרנט בפרט. חופש המידע ואפשרויות הזרימה וההעברה שלו, הנגישות והזמינות של כל אחד לאינטרנט הופכת אותנו לצרכני חדשות און ליין. לחדשות אין הרבה מה לחדש לנו, ספק אם יש להם יכולת לחדש  בכלל.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 5 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

minu אומר :
hello   05/05/2014


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה