שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> בידור -> טלוויזה
הוסף עכשיו מאמר למדור :
טלוויזה
 

לוח שידורים בישראל- מגוון אין סופי של ערוצים !


טל זולברג

טל זולברג

 
 

 

זוכרים את התקופה בה היה ערוץ טלוויזיה ישראלי אחד ? התכנים היו משעממים וחוזרים על עצמם וניתן לומר כי אפשרות הבחירה היחידה הייתה לצפות בערוצי המדינות השכנות. אך עם השנים, חלה מהפכה בתחום ערוצי הטלוויזיה, כך שכיום אפשרויות הבחירה הן עצומות.

תחילתה של המהפכה

בשנות השמונים, החלו לפעול שירותי כבלים בלתי חוקיים, אשר כונו כבלים פיראטיים. הגורמים אשר הפיצו את שידורי הכבלים הבלתי חוקיים ביצעו זאת באמצעות חיבורי כבלים לאנטנות הטלוויזיה בבתים. לכבלים הפיראטיים היה לוח שידורים משעמם אשר כלל סרטים אשר חזרו על עצמם כל כמה שעות ומגוון פרסומות וחסויות ביניהם. לקראת סוף שנות ה-80 הופסקו שידורי הכבלים הפיראטיים.

חברות הכבלים מתחילות את דרכן

בשנת 1989 החלו לפעול בישראל חמש חברות כבלים אשר סיפקו מספר ערוצים לצפייה. עם השנים, מספר הערוצים גדל והתרחב למגוון ז'אנרים וסוגי אוכלוסיות.

הופעתו של הערוץ השני

כבר בשנת 1986 החלו שידורים ניסיוניים בערוץ השני, אולם רק ב- 1993 החל הערוץ את שידוריו כערוץ מסחרי. בניגוד לערוץ הראשון אשר מומן על ידי כספי המדינה, הערוץ השני מומן על ידי פרסומות של חברות מסחריות. הערוץ הציע מגוון רחב יחסית לאותה תקופה, של תכניות בידור, סדרות וסרטים.

בינתיים, חברות הכבלים המשיכו בהרחבת מגוון הערוצים והחלו לקבצם בחבילות ערוצים, כגון: חבילת מוסיקה אשר כללה מספר ערוצי מוסיקה, חבילת מדע וטבע וכדומה.

הצטרפותה של שחקנית חדשה לתחרות- חברת שידורי הלוויין

החברה המפעילה את שידורי הלוויין החלה לפעול בשנת 2000 והיוותה תחרות משמעותית לחברות הכבלים אשר בשלב זה התאחדו לחברה אחת. שידורי לוויין, אפשרו שידורי ערוצים מכל המדינות בעולם, אשר לא לכולם הייתה גישה לחברות הכבלים. החברה מיתגה את עצמה כמובילה בתחום ערוצי הסרטים וגם היא יצרה חבילות ערוצים על פי נושאים שונים.

התחרות בין חברות הכבלים והלוויין, הובילה לרכישת ערוצים רבים מצד כל חברה. כך שכיום, כל חברה מציעה למעלה מ- 100 ערוצים. אין ספק, כי במקביל לתחרות הגואה, מגוון הערוצים ימשיך ויתרחב, בין אם כערוצי תוכן חדשים ובין אם ערוצים קיימים אשר יעלו בשידור איכותי ביותר, ערוצי HD.

 


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 3 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

minu אומר :
hello   05/05/2014


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה