שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2557
מאמרים: 7609
Like: 59
מאמרים -> בידור -> סטנד אפ
הוסף עכשיו מאמר למדור :
סטנד אפ
 

תיאטרון נשים


אליחי רובין

:)

 
 

בדת קיימת ההפרדה הדתית, שלא מאפשרת לנשים להופיע בפני גברים. ההפרדה הזאת למעשה גרמה לנשים שונות שמעוניינות לשחק ולהנות מהנאות התאטרון, להקים תיאטרון לנשים. בתיאטרון נשים השחקניות הן נשים בלבד, וכך גם הצופות בהצגה. תיאטרון נשים למעשה מאפשר לכל הבנות, הבחורות והנשים בישראל, לא משנה באיזה גיל, לשחק בתיאטרון ולהנות מהיתרונות שיש למשחק. תיאטרון מעניק לנשים את האפשרות לחשוף את רגשותיהם, לדבר על הדברים שמפריעים להן, להוציא את הקשיים בצורה של הצגה, של תיאטרון. בשל ההפרדה של הדת, הזכות הזאת אפשרית להן אך ורק בפני נשים ובנוכחות נשים, אך אין בכך בכדי להוריד ממשמעות העשייה. תיאטרון הוא תיאטרון לכל דבר, לא משנה מי הם העוסקים בו. הוא מציג, משפיע ומעניק לצופות ולשחקניות חוויה מיוחדת, ומעניק למעשה לציבור הדתי את האפשרות להנות מהיתרונות והתחביב שהוא תיאטרון בחוג שלא יאלץ אותן לא לכבד את הדת.

תיאטרון נשים – כלי לחיים

תיאטרון נשים מאפשר לנשים במגזר הדתי למעשה להוציא את המכאובים שלהן, לדבר על הדברים החשובים, ליצור, להציג, להנות מהאדרנלין ומהמשמעות של תיאטרון. היופי להשתמש בכל אומנויות הבמה, כמו שירה, שפת גוף, דוח שיח ועוד – כל אילו יוצרים את המשחק, את התיאטרון. במגזר הדתי הנשים יכולות לעשות זאת למעשה בחוג של נשים בלבד, שלא יאלץ אותן לוותר על האמונות שלהם. תיאטרון לנשים משמש אף ככלי לחיים, תוך השתתפות בתיאטרון או צפייה בתיאטרון הנשים הללו יכולות להציג ולהוציא לאור את השקפותיהן, אמונותיהן, התלבטויותיהן ועוד, כך גם על ידי צפייה הנשים הללו נחשפות לדעות ואמונות שונות, רעיונות שונים שבאים לידי ביטוי בהצגה. כך הנשים הללו מבטאות את עצמן, ולכן תיאטרון נשים הוא כלי לחיים ללא ספק.

חוג תיאטרון נשים

חוג לתיאטרון נשים יכול להתאים לכל אישה שאינה מעוניינת להציג במסגרת בה מעורבים גם גברים. במגזר הדתי ההפרדה קיימת בהמון מקומות, חופי ים מבודדים, מדרכות, תחבורה ציבורית ועוד, לשם כך למעשה הוקם גם תיאטרון הנשים. כל אישה שתרגיש נוח יותר להציג ולהתבטא בנוכחות נשים בלבד, יכולה למצוא את עצמה בחוג תיאטרון נשים, וכך לאפשר לעצמה את שלל הדברים והיתרונות שמגיעים עם תיאטרון ומשחק, בלי להרגיש שהיא פוגעת באמונות שלה או בדעות שלה. לא משנה מאילו סיבות אישה מעוניינת להגיע לתיאטרון נשים, או חוג תיאטרון נשים מדובר ביוזמה מבורכת, לתיאטרון ישנם יתרונות רבים ומגוונים, שווה לנסות להשתתף ולגלות אותם, במיוחד בהרכב שנוח יותר.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 2 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה