שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2475
מאמרים: 7519
Like: 59
מאמרים -> בידור -> תחביבים
הוסף עכשיו מאמר למדור :
תחביבים
 

הוא קוסם


אבי ביטון
 
 

 

מה הופך אדם לקוסם? היכולת להטיל כישופים וקסמים? או אולי מיומנות באחיזת עיניים, להטוטי קלפים, וקריאת מחשבות באמצעות טריקים שונים?

אז מהי התשובה האמיתית? קוסם הוא כל מה שאנו מעדיפים שיהיה. כנראה שהתשובה העיקרית היא יכולתו לרתק אנשים למעשה הקסם, לעניין אותם.

ארתור, מרילין ושולחן אחד עגול

מי מאתנו לא מכיר את סיפורי המלך ארתור ומרלין הקוסם בתקופת אבירי השולחן העגול. האגדה מספרת שמרלין שימש כמורה הדרך של המלך ארתור עוד בהיותו נער צעיר ואף לאחר מכן כשהפך מלך בזכות יכולתו לשלוף את החרב מהסלע. גם אבירי השולחן העגול עצמם, נסובו בדיונים על דרקונים, מפלצות ואבירי האופל.

הארי פוטר וארץ עוץ

עוד לפני שנים רבות, רותקו מיליוני ילדים ל"קוסם מארץ עוץ", סדרת ספרים, שהראשון ביניהם מגולל את סיפורה של דורותיה וחבריה אל קוסם גדול השולט בארץ עוץ.

שנים רבות לאחר מכן הסופרת ג'יי קיי רולינג עשתה קסם משל עצמה כשגרמה למיליוני ילדים שגדלו מול מרקע הטלוויזיה ומסך המחשב, לחזור לדפדף בין דפי הספרים בזכות סדרת ספרי הפנטזיה "הארי פוטר", המגוללת את עלילותיו של הארי פוטר וחבריו בבית הספר הוגוורטס לכישוף וקוסמות.

איך מעלימים את פסל החירות

מעשי הקוסמות לא היו פופולאריים רק בספרות. אריך וייס, הידוע יותר בכינוי הודיני, היה קוסם ידוע, שהחל את הקריירה הענפה שלו בלהטוטי קסמים, אך עד מהרה גילה את אומנות ההיחלצות. הודיני היה ידוע ביכולתו להיחלץ משלשלאות, חבלים, כותנות משוגעים, ומכלי מים.

גם דיויד בליין, התפרסם בזכות פעלול מיוחד שביצע: קבורה של שבוע בארון זכוכית, כשכל תזונתו היא 44 כפיות מים ביום.

דיויד קופרפילד נודע בזכות יכולתו ליצור אשליות מרהיבות. בין היתר "העלים" את פסל החירות, מטוס סילון ומכונית פרארי.

קסם מעשי

גם במסך הקטן, קסמים היוו קרקע פורייה לסדרות וסרטים מצליחים. בין היתר ניתן למצוא את "קסם מעשי", דרמה רומנטית בהשתתפות סנדרה בולוק וניקול קידמן שתיאר את סיפורן של שתי האחיות המכשפות והניסיון שלהן למצוא אהבה למרות כישוף עתיק שהוטל על משפחתן. ואת "מכושפות"-סדרת הטלוויזיה המצליחה שתיארה את חייהן של 3 אחיות שניחנו בכוחות על טבעיים, ומלחמתן ברוע.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 0 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה