שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> בידור -> תחביבים
הוסף עכשיו מאמר למדור :
תחביבים
 

המקום המושלם לגלישה


לינקשייק

לינקשייק - קידום ושיווק באינטרנט

 
 

 

סוגים הגלישה הנפוצים והמוכרים

ניתן למנות כיום ארבעה סוגי גלישה עיקריים, אותם ניתן להתחיל ללמוד מאפס, כל מי שמעוניין להיכנס לתחום המרתק של גלישה. ארבעת הסוגים הם גלישת גלים וגלישת רוח, גלישה הנקראת "פאדל בורד", וגלישת קייט.

הסבר על כל אחד מהסוגים

גלישת קייט – גלישת קייט נקראת גם קייטסרפינג או גלישת עפיפון. זהו למעשה שילוב בין גלישת גלים וגלישת רוח, עליהם מפורט בהמשך. במהלך גלישה זו מתבצע שימוש במצנח מיוחד אשר מחובר לגוף הגולש בעזרת טרפז, וכאשר עומדים על הגלשן לומדים כיצד לשלוט במצנח ולכוון אותו בהתאם לצורך. תחום זה מהווה פתרון מצוין כאשר רוצים לגלוש ברוח גלשה יחסית, ונחשב לקל ללמידה. המצנח עצמו נארז בצורה פשוטה בתוך תיק ייעודי. הגלישה מתבצעת בעזרת מוט היגוי וגלשן, ותחושת החופש היא שלמה. בשלבים מתקדמים יותר של גלישת קייט לומדים גם לבצע קפיצות ודאייה באוויר. במהלך גלישת קייט ישנה חובה ודגש רב על לימוד של כל כללי הבטיחות, מפני שהעבודה עם המצנח עלולה להיות מסוכנת.

פאדל בורד – במהלך סוג גלישה זה מבצעים שימוש במשוט פשוט וגלשן. במהלך לימוד ספורט זה משפרים בצורה משמעותית את הכושר האירובי ואת השרירים, וניתן ללמוד אותו ללא כל ידע מקדים בגלישה. כמו כן ניתן לציין כי אפשר לבצע אותו גם באגמים ובריכות.

גלישת רוח – כאשר לומדים גלישת רוח לומדים כיצד להשתמש ברוח לשם תנועה. הלב של גלישת הרוח הוא השייט, אך ההבדל הוא שהיא מתבצעת באמצעות עמידה על הגלשן, בניגוד לשייט אשר מתבצע בעזרת סירה. השליטה ברוח הינה בעזרת מפרש, אשר לומדים כיצד לתפעל אותו והטכניקה בכך הולכת ומשתפרת עם הזמן.

גלישת גלים – זהו התחום אשר מהווה את הבסיס לכל סוגי הגלישה האחרים. במהלך גלישת גלים לומדים כיצד לתפוס את הגלים בצורה נכונה, ועל מנת להגיע למיומנות גבוהה בתחום זה יש להקדיש זמן רב ושעות רבות של תרגול. על מנת ללמוד גלישת גלים צריך להיות זמן רב במים ולהתרגל בתפיסת הגלים בצורה סזיפית. ההשקעה שווה את המאמץ מפני שכאשר קולטים את הטכניקה ההנאה העילאית המופקת מכך שווה את הכול.

 

יש לציין כי להתחיל ללמוד גלישה אפשר כבר מגיל צעיר מאוד, וישנם מקומות רבים אשר מציעים אפילו קייטנת גלישה לילדים במהלך הקיץ. 


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה