שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> בידור -> תחביבים
הוסף עכשיו מאמר למדור :
תחביבים
 

רוצה לגלוש כמו הגדולים


לינקשייק

לינקשייק - קידום ושיווק באינטרנט

 
 

 

גלישה – כללי

אין ספק שכל תחום הגלישה נמצא כבר שנים על תקן של אחד מענפי הספורט הפופולאריים ביותר הן בקרב ילדים ובני נוער והן בקרב מבוגרים. כאשר לומדים גלישה צריך להתחיל מהיסודות, והדרך הנכונה ביותר היא קודם כל להתחיל ללמוד גלישת גלים. לאחר מכן ניתן להתקדם וללמוד סוגי גלישה נוספים כמו גלישת קייט או גלישת רוח, ולהרחיב את הידע והאפשרויות ההעומדות בפני הגולשים.

אילו סוגי גלישה קיימים

כפי שצוין קודם, ההתחלה והיסודות של לימוד הגלישה מתחלים מגלישת הגלים. במסגרת קורס לימוד גלישת גלים לומדים את העקרונות המנחים בכל הנושא של תפיסת הגלים ושימוש נכון ברוח. לומדים במהלך הקורס את הדרכים הנכונות לעלות על הגלים, ומושגים בסיסיים כמו תפיסת פינה או ירידה על הגל. ההרגשה הנגרמת למי שלומד גלישת גלים היא נהדרת, ומומלצת לכל אחד החל מגיל צעיר מאוד.

סוג נוסף של גלישה אותו ניתן לציין הינו גלישת רוח, אשר למעשה מהווה סוג של שילוב בין גלישת גלים למקצוע השייט. במהלך קורס גלישת רוח לומדים לשלב בין האלמנטים הללו, ומשפרים בצורה משמעותית את השליטה בגלשן, את שיווי המשקל והטכניקה האישית משתפרת פלאים.

עוד סוג גלישה אשר הפך להיות נפוץ בשנים האחרונות הוא גלישת "פאדל בורד", אשר מתבצעת תוך כדי עמידה על הגלשן ועבודה עם משוט. זהו סוג הגלישה הפשוט ביותר, וניתן ללמידה גם ללא ניסיון קודם בגלישה, פרט לגלישת גלים.

הסוג המהנה ביותר ככל הנראה, אך גם המורכב ביותר, הינו גלישת קייט. סוג גלישה זה משלב את טכניקת גלים הגלים וגלישת הרוח, ומתבצע בעזרת מצנח מיוחד אשר נמצא כמה עשרות מטרים מעל הגולש. המצנח מחובר לטרפז מיוחד אשר מחובר לגופו של הגולש, ובעזרת חוטי היגוי לומדים את השליטה בו אשר הטכניקה שלה משתפרת ככל שמרחיבים את התרגול. דגש חשוב אותו יש לציין הוא כי גלישת קייט מחייבת לימוד מלא ומקיף של כל כללי הבטיחות, והקפדה עליהם. גלישת קייט ללא הכוונה מדויקת של כל רזי הבטיחות עשויה להיות מסוכנת מאוד, וכמו כן ללמוד מהם הדרכים הנכונות ביותר להרים את המצנח כאשר הוא נופל למים, באילו תנאי רוח וגלים מותר ורצוי לבצע את הגלישה, ועוד נושאים רבים. מרבית נושאים אלו נלמדים במהלך קורס מיוחד. 


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה