שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2540
מאמרים: 7581
Like: 59
מאמרים -> ביטוחים -> ביטוח בריאות
הוסף עכשיו מאמר למדור :
ביטוח בריאות
 

פנסיה


אמנון
 
 

 

על כל אחד מאיתנו מוטלת האחריות לחשוב על העתיד שלו ולתכנן מה הוא היה רוצה לעשות אחרי הפרישה שלו מהעבודה. הרבה אנשים מחכים ליום הזה כדי שהם יוכלו לנסוע להרבה טיולים וליהנות מהחיים, ולעומת זאת אחרים מוצאים את עצמכם מעט חסרי אונים כי להיות פתאום כל כך פנויים ולא עסוקים זה נראה להם כמו שעמום אחד גדול. מעבר לכך שצריך לחשוב מה רוצים לעשות אחרי שיוצאים לפנסיה, צריך לחשוב גם איך אנחנו מתכוונים לממן את כל החלומות שלנו, כי כידוע, כל דבר עולה כסף. הדרך הטובה ביותר שתוכל להבטיח לכם שלא תרדו ברמת איכות החיים שלכם רק בגלל שהפסקתם ללכת לעבודה בכל יום, היא על ידי כך שתארגנו לכם פנסיה טובה באמת, ואת זה כדאי להתחיל כבר עכשיו. אפילו אם מחכות לכם עוד שנים רבות של עבודה, ואפילו אם אתם עצמאים או שכירים, אתם חייבים להיות מעורבים בכל הנתונים של הפנסיה שלכם, להכיר אותם, ואולי גם לשנות אותם.

איך זה עובד

בישראל יש פנסיה שנקראת הפנסיה הצוברת ולעומתה קיימת גם הפנסיה התקציבית. התקציבית היא זו שאתם לא צריכים לשלם עליה, כי מי שמממן אותה אלה הם מוסדות שונים של המדינה, ומקסימום יהיה עליכם לממן את הניהול של תיק הפנסיה שלכם, אך מדובר על סכום זניח ביותר. לעומתה, הפנסיה הצוברת היא הפנסיה שאתם הם אלה שמפרישים לטובתה כסף, ואתם עושים את זה באופן אוטומטי בכל חודש ישירות מהמשכרות שלכם. חשוב להבין שבפנסיה הצוברת על כל סכום שאתם מפרישים מפריש המעביד שלכם עוד אחוזים. זוהי הפנסיה שאותה אתם יכולים לצבור לאורך כל שנות העבודה שלכם, ואין ספק שיש לה משמעות אדירה בהשפעה על רמת החיים שממנה תיהנו.

מקרים שונים לקבלת הפנסיה בישראל

הפנסיה שרוב האנשים מקבלים בישראל, וזו גם הפנסיה שאתם תרצו לקבל, זו פנסיית זקנה, וזו פשוט הפנסיה שתתחילו לקבל מהיום שבו תצאו לגמלאות. לעומת קיימת, לא עלינו, פנסיית הנכות, שאותה תקבלו אם חלילה יקרה לכם משהו שימנע מכם את כושר העבודה שלכם, ומהיום שבו יכירו בכם כנכים, תקבלו אותה. נוסף על כל אלה קיימת גם פנסיית שאירים, וזה המצב שבו אתם עצמכם תלכו לעולמכם ומישהו אחר יקבל את הכסף במקומכם. מדובר על קרוב משפחה שמוגדר בחוק בתור מישהו שיכול לקבל את הפנסיה הזאת, והוא יקבל אותה או אחוזים ממנה.

כמה כסף תקבלו בכל חודש

קשה לענות על השאלה כמה כסף תקבלו בכל חודש, כי פנסיה זה דבר שמאוד משתנה מאדם אחד לאדם אחר, אך בגדול ניתן לציין לא מעט גורמים שישפיעו על גובה הסכום שיינתן לכם בכל חודש. מה שישפיע הוא הגיל שבו תצאו לגמלאות, הסיבה, משך השנים שבהן חסכתם את הכסף, האם אתם תקבלו את הכסף באופן ישיר או שאחד מהקרובים שלכם יקבל אותו וכדומה. אתם צריכים להתחיל להתעניין בפנסיה שלכם כבר היום אם אתם רוצים לא להיות לעול לאיש כאשר תעזבו את העבודה, כי לממן את החיים אחרי העבודה אפשר רק עם הפנסיה הטובה שתעשו לעצמכם לאורך שנים. 


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה