שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2569
מאמרים: 7613
Like: 59
מאמרים -> ביטוחים -> ביטוח דירה
הוסף עכשיו מאמר למדור :
ביטוח דירה
 

סקירה על ביטוח משכנתא


אמנון
 
 

 

 בית מציין ומסמל קביעות, יציבות, ביטחון. הבית הוא המקום שאמור להגן ולהיות מוגן. הלוואת משכנתא לצורך רכישת בית היא אחת ההלוואות היותר משמעותיות שזוג עתיד לקחת בימי חייו. משך הזמן שיתאפשר (אבל בעיקר יידרש) להחזרתה מצריך לא רק אורך נשימה אלא גם ביטחון. אחד מאמצעי ההגנה והביטחון  הן על המלווה והן על הלווה- הואביטוח משכנתא

הביטוח המורכב  מביטוח חיים למשכנתא ומביטוח מבנה למשכנתא  מיועד לשמש בטוחה לבנק שהוא יקבל את החזר ההלוואה שהעניק ולתקינותו של הבית, אם וכאשר ייווצר מצב שבו הבנק יצטרך להפקיעו מידי הדיירים ולממש את בעלותו על הבית לצורך מכירתו. שתי הפוליסות הן תנאי הכרחי לאישור הבנק את בקשת ההלוואה.

אנשים רבים לוקחים הלוואת משכנתא. זה האמצעי היחיד האפשרי עבורם להשגת דירה. מאחר שביטוח המשכנתא הוא חלק בלתי נפרד מההלוואה, חשוב ללמוד היטב את משמעות שני מרכיביו- ביטוח החיים וביטוח הנכס. יועצי ביטוח מקצועיים יוכלו ליידע אתכם על אודות המשמעות המלאה והמפורטת של כל אחד משני המרכיבים. כאשר אתם והנכס מבוטחים ודאי קל יותר להירדם. קראו היטב את הסעיפים הכלולים בביטוח ובמידה שאתם זקוקים להסברים – אל תהססו לבקש אותם.

שתיהן ביחד וכל אחת לחוד

אף שמדובר בפוליסות ביטוח המשכנתא- תכליתן וייעודן שונים.  פוליסת ביטוח מבנה למשכנתא מיועדת לכיסוי נזקים העלולים להיגרם למבנה מסיבות שונות וממקורות אפשריים שונים, הפוגעים במקרה החמור ביכולת להשתמש בו כלומר- להמשיך לגור בו ובמקרה הפחות חמור, גורמים לו נזקים המפחיתים את ערכו ופוגעים, הלכה  למעשה, באיכות חייהם של דייריו. פוליסת ביטוח חיים למשכנתא מבטיחה את פיצוי הבנ ק במידה שהלווה לא יכול לעמוד בתנאי ההחזר בגלל מחלה קשה, נכות, מוות (חלילה) וכל מה  שגורם לאבדן כושר עבודה בכלל ולאבדן חיים בפרט.  תכולת הכיסויים בשתי הפוליסות מבטיחה שהבנק יקבל את כספו בכל מקרה. יש לכך חשיבות עצומה, שכן נזק  שיחייב בנייה מחדש של הנכס כרוך בעלויות בלתי מבוטלות של אדריכל, מהנדס, שמאי, קבלני ביצוע שונים ועוד.

מפגש אינטרסים

לבנק יש אינטרס שלא תיפגע יכולת הלווה להחזיר את כספי ההלוואה. בכך הוא מגן על המימון. לכן, לבד מהשתתפות עצמית בסכום סביר, במקרה  של הכרח לשפץ את הבית כתוצאה מנזק, לא יישא הלווה בשיפוצו לצורך השמשתו למגורים. גם ביטוח חיים ואולי בעיקר הוא מגן על הלווה. הפוליסה עומדת למבחן, כלומר למימוש ולשימוש, בקרות מקרה המצדיק ומחייב את הפעלתה. לכן חשוב לעשות ביטוח משכנתא בחברת ביטוח גדולה וחזקה, אשר נציגי השירות שלה יכולים לתת לכם מענה לכל צורך ויטפלו בכם בכל הכבוד הראוי כאשר תידרש התערבותם לצורך מימוש הפוליסה.

קונים שקט וביטחון

כאשר עורכים ביטוח משכנתא מומלץ להתייעץ עם הסוכן על אודות אפשרות וכדאיות הרחבת הכיסוי תמורת  הגדלת הפרמיה. מובן שהדברים נתונים לשיקול דעתכם אבל  מתוך היכרות הסוכן מצבים שונים, הוא יוכל לייעץ לכם מהניסיון הנצבר. בביטוח משכנתא אתם קונים שקט וביטחון. דווקא בשל היות הביטוח ברירת מחדל הוא עשוי להתברר לכם כמעשה נכון ונבון העשוי להציל לכם את הנכס גם במקרה קיצון, שבו לא תוכלו לעמוד בתשלומים.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 0 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה