שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> ביטוחים -> ביטוח דירה
הוסף עכשיו מאמר למדור :
ביטוח דירה
 

איך אנחנו יכולים להתמודד מול אש ?


לינקשייק

לינקשייק - קידום ושיווק באינטרנט

 
 

 

שורה ארוכה של מקרי שריפה אירעו בישראל במהלך החודשים האחרונים, חלקם הסתיימו עם נפגעים ופצועים ובנזק עצום לרכוש. במרץ 2012 נשרף בית אבות בבני ברק, רק בנס הוצאו מאות קשישים מן הבניין הבוער, בו פעל במשך שנים בית אבות ללא רישיון, ללא היתר מרשויות הכיבוי וללא מערכת גילוי אש. אירוע זה הסתיים
בפציעתם של 13 קשישים, מהם באורח קשה.
לא היה זה המקרה היחיד בו נפגעו קשישים במהלך חודש זה משריפות – בנתניה נפצעה קשה קשישה משריפה בבית אבות, ובאשקלון נספה קשיש בן שמונים משריפה שפרצה בהוסטל לקשישים.

סכנת השריפות בחורף

לא רק קשישים נפגעים משריפות בבתי מגורים – במהלך פבר' 2012 נפצעו קשה מאוד שתי נשים משריפה שאירעה בדירה בראשון לציון, בו התלקחו חומרי ניקוי שהיו במחסן בדירה. אך המקרה הטראגי והקשה ביותר של חורף 2012 הוא ללא ספק מותם של חמישה ילדים ואביהם ביחידת מגורים מאולתרת ברחובות, שנשרפה כליל במהלך אחד הלילות של חודש מרץ 2012. לא במקרה אירעו  כל המקרים הטראגיים הנ"ל (ומאות שריפות נוספות שכובו ללא נפגעים או עם נפגעים באורח קל) דווקא בעונת החורף – בעונה זו יש שימוש מוגבר באמצעי חימום בתוך דירות סגורות, עם נטייה טבעית להסתגר לפרקי זמן ממושכים בתוך הבתים, תוך ביצוע פעולות העלולות לגרום לשריפות (כמו עישון או ייבוש כביסה) דווקא בתוך הבית. גם לא מקרה הוא שכל מקרי השריפה בהם היו נפגעים באורח קשה או הרוגים היו במבנים שתוחזקו או הוקמו ללא היתר, ללא מערכת גילוי אשוללא אמצעי כיבוי מינימאליים.

חשיבות אמצעי גילוי אש

כל מי שעוסק בנושא של כיבוי ולחימה באש מכיר את האמרה – שריפות אינן קורות, הן נגרמות: לכל שריפה יש גורם אותו ניתן היה למנוע מראש בהיערכות בטיחותית נכונה.השלב הראשון בבטיחות כנגד שריפות הוא בנייה ע"פ התקן והתנהגות מונעת. השלב השני והחשוב מכל, ומאחר ולא ניתן לשפץ את כל המבנים הישנים והמסוכנים במדינה, הנו התקנת מערכת גילוי אש, שתיתן התרעה על פרוץ שריפה, אם לדיירי הבית או אם
למוקד בטחון/ כיבוי אש.

 למרות שהאחריות הראשונית על הטיפול בנושא היא על רשויות כיבוי האש ואכיפת החוק במדינה,הרי שעד שיכנסו אלה לפעולה אפקטיבית, האזרחים (כל אחד בביתו ובמקום עבודתו) הם אלה היכולים למנוע את האסון הבא, ע"י שמירה על הכללים הבסיסיים של בטיחות, גילוי וכיבוי אש (המלצות והנחיות ניתן לראות באתר האינטרנט של שירותי הכבאות וההצלה (102).                            


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 0 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה