שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> ביטוחים -> ביטוח דירה
הוסף עכשיו מאמר למדור :
ביטוח דירה
 

מה חשוב לבדוק לפני שרוכשים ביטוח דירה?


אמנון
 
 

 

לא קלה היא דרכם של רוכשי הדירות בארץ.

למרות ההאטה המסוימת בקצב של עליית מחירי הדירות בארץ בשנה האחרונה, המחירים הללו הם עדיין מהגבוהים ביותר בעולם, ולבטח גבוהים ביחס להכנסה הממוצעת במשק הישראלי. כל מי שרוצה לקנות בארץ דירה, צריך לקחת משכנתא שלפעמים מתפרסת על כמה עשורים. כמעט כל הבנקים שקיימים בארץ מציעים לרוכשי הדירות העתידיים משכנתאות בתנאים אטרקטיביים, אך זה לא נעשה בלי סייגים. מי שרוצה לקבל משכנתא מהבנק, מחויב על ידו לעשות ביטוח משכנתא – ביטוח שכולל ביטוח חיים ביחד עם ביטוח מבנה.

מה זה ביטוח מבנה ומה זה ביטוח חיים?

בזמן שאת ביטוח החיים אנחנו עושים כדי להרגיע את הבנק ולהציג לו ערבויות לכך שבמקרה ו(חס וחלילה) אחד מלוקחי המשכנתא נפטר, חברת הביטוח שעשתה ביטוח חיים תהיה זו שתשלם את יתרת המשכנתא. לשם כך, בעודם בחיים כמובן, האנשים שלקחו משכנתא משלמים כל חודש תשלומים ומקווים שכל התשלומים הללו ירדו לטמיון עקב חוסר הצורך הפדיון הביטוח. ביטוח מבנה הוא משהו אחר. ביטוח למבנה בא להגן הן על האינטרסים של הבנק (כל עוד המשכנתא לא שולמה עד הסוף) והן על האינטרסים של בעל הדירה.

אילו סוגים של ביטוח למבנה קיימים?

יש 2 סוגים של ביטוח למבנה, כאשר המצב האופטימלי כמובן הוא לעשות את שניהם. ביטוח ראשון הוא ביטוח דירה והביטוח השני הוא ביטוח תכולה. הראשון בא להגן על הנכס עצמו והשני בא להגן, כפי שמשתמע משמו, על תכולת הבית. ביטוח דירה מכסה את כל המקרים של הפגיעה בדירה עצמה, במבנה שלה: רצפה, תקרה, קירות. ביטוח תכולה שונה במקצת, בעזרתו אנחנו מבטחים את כל דברי הערך שיש לנו בתוך הבית: תכשיטים, מחשבים וטלוויזיות, רהיטים מכל הסוגים וכהנה דברים. ברוב המקרים ביטוח תכולה מגן מפריצות.

אודות הנושא של חברות ביטוח בארץ.

ישראל ידועה בחיבתה לחברות הביטוח. כיום יש בארץ מספר גדול של חברות ביטוח מכל הסוגים והגדלים. ישנן חברות ביטוח קטנות שמציעות ביטוחים ספציפיים לנושא צר כלשהו, לדוגמא, ביטוח טיולים או ביטוח רכב, ולצדן יש את חברות הביטוח הגדולות והמפורסמות שמציעות ביטוחים מכל הסוגים ולכל מי שרק חפץ לעשות אותם. את ביטוח דירה שלכם כדאי לעשות בחברות הביטוח הגדולות והמוכרות, כיוון שזהו אחד הביטוחים החשובים שאפשר לעשות וכדאי להתייחס לבחירת חברת הביטוח לדירתכם ברצינות הרבה ביותר.

איך בוחרים את חברת הביטוח שמתאימה לכם ביותר?

מי שקונה דירה וצריך בעקבות כך לעשות ביטוח לדירה הזו או סתם בן אדם שיש לו כבר דירה והוא רוצה לבטח את עצמו לכל מקרה שלא יהיה, כל אלה הם בבחינת הלקוחות הפוטנציאליים של חברות הביטוח בארץ. חברות הביטוח הללו עושות מאמצים ניכרים כדי למשוך דווקא אליהן את האנשים שמחפשים חברה לעשות בה ביטוח לדירה. בדרך כלל, אנשים מתייחסים לנושא בחירת חברת הביטוח באופן רציני, כך שלחברות הביטוח יש צורך באמצעים מיוחדים כדי למשוך אליהם את המבקשים לעשות ביטוח.

כדאי לבדוק בנינוחות את כל האופציות בכל חברות הביטוח הגדולות ולבסוף לעשות את הביטוח שמתאים לכם ביותר, מהבחינה הכלכלית ומבחינת כיסוי המקרים.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 0 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה