שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> ביטוחים -> ביטוח דירה
הוסף עכשיו מאמר למדור :
ביטוח דירה
 

מכת שריפות במדינה – שמרו על עצמכם


לינקשייק

לינקשייק - קידום ושיווק באינטרנט

 
 

 

בשנים האחרונות עולה מנתוני שירות הכבאות הארצי כי חלה עליה מתמדת בשריפות. רוב השריפות הינן מעשה ידי אדם ומדובר בשריפות בשטחים פתוחים וציבוריים כאחד. יש בישראל מידי שנה כ- 1000 שריפות בשטחים הפתוחים ומידי כמה שנים מתחוללות שריפות באותו המקום הממש. שריפות אלה אינן נגרמות בשל שינויי האקלים אלא מהצתות או מאי תשומת לב וחוסר התחשבות. כך למשל משאירים מטיילים רבים גחלים לוחשות לאחר ברביקיו בטבע, לא דואגים לכבות מדורות או נוהגים בחוסר אחריות בניהול אש בטבע. גם חקלאים הנוהגים לשרף עשב יבש ולא מתחשבים ברוחות קיץ עזות מביאים להצתת שריפות היוצאות משליטה וגורמות לנזק רב לשטחים הירוקים.

שריפות בשטחים פתוחים

הנתון בו מידי כמה שנים נגרמות שריפות באותו המקום ממש הביא למציאת פתרונות בדמות אזורי חיץ ביערות ובחורשות וכך בעת שריפת ענק ניתן לצמצם אזורי פגיעה. גילוי אש מוקדם ככל האפשר מביא לצמצום נזקים ואפשרות כיבוי יעילה אך לא תמיד ניתן לגלות את האש כך ובימות הקיץ החמים, כאשר מנשבות רוחות עזות, האש עלולה להתפרץ תוך שניות למוקד שריפה ענק שקשה להשתלט עליה. נושא ההצתות מגיע לחדשות מידי שנה ולפי נתונים נגרמות יותר שריפות בשנים האחרונות כתוצאה מפעילות חבלנית זו. כאשר נתקלים בשריפה יש לבדוק את כיוון הרוח ולהימלט מהמקום במהירות.

שריפות בבית

שריפות משתוללות בקיץ ובחורף כאחד. בחורף רבים נוהגים בחוסר זהירות, משתמשים במתקני חימום לא בטיחותיים הגורמים לקצר ומכאן הדרך קצרה לשריפה בבית בה עלולים בני הבית למצוא את מותם. מידי שנה ישנו פרסום מקיף בטלוויזיה, ברדיו ובעיתונות לגבי כללים לחימום באופן נכון של דירות ועסקים. יש לבדוק ציוד מבחינה טכנית, לא להשתמש בתנורים מסוכנים, לא ללכת לישון כאשר מפזרי חום או תנורים חשמליים פועלים ועוד. התנהלות זהירה תמנע אובדן חיים מיותר. במידת האפשר כדאי להתקין בבתים מערכת גילוי אש אשר תתן התרעה ואף תפעיל מערכת לכיבוי אש. ישנן מערכות זולות ויקרות והתקנה של גלאי אש הינה פופולרית כיום וזולה.

מה לעשות כאשר מתפרצת דליקה

ישנן שתי פעולות קריטיות אותן יש לבצע כאשר מגלים אש. קודם כל להתקשר למכבי האש ואז לנסות ולכבות את מוקד הדליקה במהירות האפשרית. גילוי אש מוקדם יביא לאפשרות להתמודד איתה בקלות ולכבות אותה באמצעות מטף כיבוי אש. יש לפתוח חלונות על מנת לאוורר את הדירה ולתת לעשן המחניק לצאת. 


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה