שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2480
מאמרים: 7532
Like: 59
מאמרים -> ביטוחים -> ביטוח חים
הוסף עכשיו מאמר למדור :
ביטוח חים
 

ביטוח אובדן כושר עבודה לעובדים זרים


ריצ'י

ריצ'קיד, חברת קריאייטיב דיגיטלית מובילה בעיצוב ופיתוח אתרי אינטרנט בשילוב תוכן ומדיה חברתית מאז שנת 2008. החברה הוקמה על ידי אלעד רייכנברג, בעל ידע רב וניסיון עשיר בהחדרת מותגים מובילים לרשת במגוון תחומים.

 
 

בישראל, ניתן למצוא מאות אלפי עובדים זרים, החולשים על תחומים רבים במשק. האם המעסיקים שלהם נדרשים לרכוש עבורם ביטוח אובדן כושר עבודה לעובדים זרים גם כן? המאמר הבא מתייחס לשאלה הזו בדיוק.

ראשית: על חשיבותו של ביטוח רפואי

העסקה של עובדים זרים בישראל חייבת להיעשות על פי חוק. אחת התקנות המרכזיות, בהקשר הזה, היא רכישה של ביטוח עבור העובדים מצד המעסיק, כאשר ברור שהם לא נכללים תחת ביטוח הבריאות הממלכתי, המיועד לתושבי ישראל. בתנאים אלה, מעסיק שאינו רוכש ביטוח עבור העובד שלו מסתכן בעונשים חמורים, לרבות קנס כספי עצום, או אפילו מאסר מאחורי סורג ובריח.

המקרה המורכב של אובדן כושר עבודה

כאן בדיוק נדרש להיכנס עוד יותר לעובי הקורה, ולראות כי אחד הסעיפים המרכזיים בצו העובדים הזרים בישראל מתייחס למצב של אובדן כושר עבודה. כאן, ברורה כבר המורכבות: אחרי הכול, העובד מגיע לישראל במטרה לעבוד, מטבע הדברים, ואינו נמנה על תושבי המדינה. לכן, על פי החוק היבש – סעיף 4 (ק) לצו העובדים הזרים – עובד זר שחולה במחלה אשר הטיפול בה לא מאפשר לו לשוב לעבוד בתוך פרק זמן של 90 יום, לא יוכל להישאר בישראל לצורך קבלת הטיפולים.

בהמשך לכך, קובע הצו כי הביטוח הרפואי של העובד הזר שמאבד את כושר עבודתו לפרק זמן הגבוה מזה שהוזכר מעלה יופסק, כך שלאחר תקופת ייצוב המצב הבריאותי שלו, הנמשכת חודש ימים, הוא אמור לחזור למדינת המקור שלו. יש להדגיש כי הרחבת ביטוח הבריאות של העובד הזר יכולה בהחלט להתייחס גם למצבים מהסוג הזה, בין השאר בדמות מימון ההטסה שלו חזרה לארץ המקור שלו, מה שכרוך בחיסכון של אלפי שקלים עבור המעסיק.

נקודה מרכזית אחרת נוגעת לגורם המבצע את הבדיקות המגדירות את מצבו הרפואי של העובד הזר, כמו גם את כושר העבודה שלו. ההמלצה המרכזית של מרכז המידע והמחקר של כנסת ישראל, בהקשר הזה, הייתה להפנות את העובדים הזרים לצורך אבחון ובדיקות בקופות החולים או במוסד לביטוח לאומי, ולא דרך חברות הביטוח – ולו מכיוון שבחברות הביטוח עלול להיווצר מצב של ניגוד אינטרסים.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה