שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> ביטוחים -> ביטוח חים
הוסף עכשיו מאמר למדור :
ביטוח חים
 

הכול על ביטוח חובה לרכב


אבי ביטון
 
 

ביטוח רכב הינו תחום נרחב וענף, המציע שירותים למכביר, תלויי סעיפים ותת סעיפים, השונים זה מזה, לעיתים, בדקויות שאדם שאינו מגיע מתוך התחום יתקשה להתמצא בהם ולהבינם. מה מהות הביטוחים השונים? מהו ביטוח חובה? מהו ביטוח מקיף? ביטוח רכב הינו הוצאה משמעותית, לכן, חשוב לוודא כי מהות הסעיפים השונים מובנים ונהירים, כמו גם שהשירות הניתן מצדיק את ההוצאה ועומד מאחוריו גוף מנוסה ומקצועי.

 

ביטוח חובה- כל אדם הנוהג ברכב מנועי חייב בנשיאת תעודת ביטוח חובה תקפה. משתמע, אם כן, כי ביטוח החובה הינו נגזרת המחייבת כל נהג בישראל באחזקתו.  למעשה, ביטוח חובה מכסה נזקי גוף בלבד- ללא כיסוי לנזקי רכוש ו/ או נזקים לזולת ורכושו הוא. סעיפי תחולת הביטוח משתנים בין מעניקי השירות בהבדלים מינוריים, אולם מהותם העיקרית זהה. תאריך תחולת הביטוח הינו התאריך המופיע בתעודה, לאחר חתימת הבנק על התשלום, אך לא לפני כן. האחריות הניתנת עם תעודת הביטוח הינה מוחלטת ומלאה, בין אם חל האשם על הנוהג ברכב המבוטח או של אחרים.

 

לצורך השלמה של מרכיבי ביטוח החובה, נוסף לסוגי הביטוח השונים ביטוח מקיף, שתפקידו לכסות את הנהג במקרה של פגיעה ברכב אחר (צד ג') וכמו כן במקרים בהם הרכב נפרץ, נגנב, נשרף או נפגעו בו חלקים שונים. תעריפי הביטוחים השונים משתנים מאדם לאדם, זאת על פי מספר גורמים. חשוב להכיר את הגורמים השונים המשפיעים על מחירי הביטוח. חברות מסוימות יעלו את מחירי הביטוח בגין הגורמים שלהלן, וחלקן אף יסרבו לבטח אדם בגין גורמים אחרים:

 

הגורמים המשפיעים על מחירי הביטוח

גיל המבוטח-  גילו של המבוטח הינו גורם משמעותי בקביעת עלות הביטוח. מבוטח שגילו אינו עולה על 24 שנים ישלם מחיר גבוה יותר על ביטוח רכב, יהא זה אשר יהא. סטטיסטית, נהגים שגילם נמוך מ24 שנים מועדים יותר לתאונות. איזור מגורים- ביטוח רכב יעלה הרבה יותר במקומות בהם התנועה צפופה, ביחס לאזורים בהם התנועה דלילה יחסית. פקטור נוסף הינו אחוז הגניבות באזור. אחוז גניבות גבוה יעלה את מחיר הביטוח. קומת מגורים- מבוטח המתגורר בדירת קרקע הוא בעל סבירות גבוהה יותר לגניבת רכבו. סוג רכב- רכב שעלותו יקרה יותר, ביטוחו יעלה יותר. עבירות תנועה- מספר עבירות התנועה בהן היה המבוטח מעורב מצביעות על סיכון גבוה יותר לתאונת דרכים ועל כן עלות ביטוחו תהא גבוהה יותר. מין המבוטח- מבחינה סטטיסטית, נשים הינן נהגות זהירות יותר, ומועדות פחות לתאונות. אולם, בכל שנה מספר הנהגות עולה ואיתו משתנה הסטטיסטיקה. ייעוד הרכב- ביטוח רכב לשימוש פרטי מועד פחות לתאונות ועל כן עלותו זולה יותר. רכב המשמש לשירות ציבורי ו/או לנסיעות ממושכות- ביטוחו יעלה יותר. כריות אוויר- מספר רב יותר של כריות אוויר יפחית את מחיר הביטוח. וותק רישיון- נהג ותיק ומנוסה יותר בנהיגה, מודע יותר לסכנות האורבות ומיומן בתנאי נהיגה שונים ועל כן הסיכוי לתאונה פוחת, ועמו מחיר הביטוח.

 

רצוי לבדוק בגין אילו סעיפים הנכם יכולים לקבל הפחתה בעלות ביטוח רכבכם. כמו כן, באם משפיעים הסעיפים הנ"ל על טווח תחולת הביטוח. 


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה