שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2535
מאמרים: 7568
Like: 59
מאמרים -> ביטוחים -> ביטוח חים
הוסף עכשיו מאמר למדור :
ביטוח חים
 

השוואת מחירי ביטוח - כלים ומדריכים


המשתמש טרם עידכן את החתימה שלו.
 
 

האם להזמין פיצה או המבורגר? המחיר שונה והטעם לחלוטין, אמנם שניהם מזון מהיר, קבלת החלטות בעולם הביטוח והשוואת מחירים לביטוחים השונים לא צריכה להיות שונה. קבלת החלטות הינו תהליך בו אנו מעדיפים אפשרות אחת  על פני אפשרות אחרת, גם בעת השוואת מחירים בביטוח אנו מבצעים תהליך של קבלת החלטות. 

במאמר הבא ניתן לכם כלים וזווית ראייה מעט שונה בתחום השוואת מחירי ביטוח, המלצתנו הינה בכל מקרה לבצע השוואה נכונה וטהורה, אנו ממליצים לא לשכוח לבצע השוואה בין המאפיינים השונים בענפי הביטוח.

אם נרצה להשוות בין מחירים בענף ביטוח החיים, לא אמורה להיות לנו בעיה, שכן להוכיח שאדם נפטר ותגמולי הביטוח מגיעים למוטביו לא יהיה בעייתי ולכן נוכל לחפש את ביטוח החיים הכי זול, האם בענפי ביטוח אחרים יהיה זה תהליך זהה?

על מנת להבין לעומק ניקח דוגמה מעולם הביטוח הישראלי, ע"פ דו"ח המפקח על הביטוח לשנת 2014, תחזיקו את עצמכם טוב טוב, ההבדל בין חברת ביטוח ישיר לבין חברת הראל בענף ביטוח בריאות הינו, 1% מנתח השוק בביטוח ישיר מול 37% בחברת הראל. 

מאיפה הפערים נובעים?

האם הייתם עושים ביטוח בחברה שיתכן ולא תדע לנהל תביעת ביטוח עבורכם? האם הייתם בוחרים בחברה שלא תדע איך ומה לשלם? לאן לשלוח אתכם במקרה בו תצטרכו להפעיל את הביטוח עליו שילמתם? 

- כנראה שלא!

לכן, גם אם הפערים במחירים יהיו בין 100 ל-20 ש"ח, סביר להניח שתבחרו בחברה הטובה יותר (במקרה זה  אם ידכם אינה משגת עדיף למצוא פוליסה נחותה יותר בחברה שתדע לבצע תביעה ולטפל בזמן האמת).

המסקנה הברורה היא חד משמעית, בענפי ביטוח מסויימים המחיר אינו משחק תפקיד אלא המאפיינים, קיימים כמובן ענפי ביטוח אחרים, כגון ביטוח חיים, ביטוח תאונות אישיות ואחרים בהם אולי ניתן למצוא מכנה משותף וכן לבצע השוואה. ברוב המקרים השוואה נכונה בביטוח תיהיה בענפי ביטוח בהם מקבלים פיצוי ולא שיפוי או במילים אחרות שירות. 

בכל מקרה של ספק, אנו ממליצים לפנות לסוכן הביטוח האישי שלכם, הוא זה אשר ידע לבצע התאמת הביטוח לכיסכם ולמאפייניכם. 


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 0 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה