שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2477
מאמרים: 7531
Like: 59
מאמרים -> ביטוחים -> ביטוח חים
הוסף עכשיו מאמר למדור :
ביטוח חים
 

כך חסכתי לאחר שעשיתי השוואת מחירים גם לביטוח


המשתמש טרם עידכן את החתימה שלו.
 
 

ביטוח החיים, ובשמו המקצועי 'ריסק', הוא ביטוח שמטרתו להבטיח כי בעת פטירת אדם, יקבל בן זוגו או מוטב אחר, סכום כסף.

 לעתים, מתווספות בפוליסת הביטוח המוצעת ללקוח, ביטוחים משלימים שונים, שאינם הכרחיים לביטוח החיים, ולכן לקוח שרוכש את הפוליסה בעקבות דרישת הבנק, לדוגמא, אינו נזקק לביטוחים אלו, בפרט כאשר הם סיבה לייקור עלות הפרמיה.

 מצד שני, אם הנך מעוניין בכיסוי מקיף יותר, עליך לוודא שפוליסת הביטוח המוצעת לך, אכן מכסה את כל דרישותיך.

לדוגמא, הבנק דורש ביטוח חיים כדי לבטח את עצמו מפני ארוע של פטירת אחד הלווים שימנע ממנו את החזר ההלואה. בפוליסה הנדרשת על ידי הבנק לא נדרש ביטוח עבור אבדן כושר עבודה, אך לקוח שמבקש מעצמו לרכוש פוליסה, יבקש בדרך כלל להיות מכוסה אף במקרה של אבדן כושר השתכרות.

 אלו דברים יש לדעת לפני רכישת הביטוח?

בעקבות הרפורמה בנושא ביטוחי המשכנתא, השוק הוצף בסוכנויות ביטוח שניתן להתמקח עמם ולהוזיל את המחירים דרסטית. לכן, גם לקוח שרכש בעבר פוליסה, יכול לבצע מעבר לחברה אחרת, בכל עת. עם זאת יש לוודא שאינכם משלמים בתקופת המעבר פרמיה כפולה.

 

כמו בביטוחים אחרים, גם פרמיית ביטוח החיים משתנה לפי גיל המבוטח ולפי נתונים בריאותיים ואישיים. לכן, לקוח המוסר מידע לקוי בעת רכישת הפרמיה, עלול לאבד את כל הריסק במדה ויסתבר לחברת הביטוח שהוא מסר מידע שאינו תקין.

גם חישוב ההשוואה בין ביטוחי חיים והפוליסות של החברות יהיה שגוי אם נתונים שונים נמסרו לחברות הביטוח.

 

בעת רכישת ביטוח חיים לצורך משכנתא, ניתן לקבל ביטוח נכס וגם ביטוח תכולה במחיר זול יותר ובהוספה מזערית. ישנם ביטוחים הניתנים כביטוח לשני בני הזוג יחד (וכאשר הראשון מת השני אינו יכול להמשיך בביטוח), וביטוחים שמבטיחים שהיתרה שתיוותר לאחר כיסוי המשכנתא תועבר למשפחת הלווה.

חברות הביטוח בישראל, מלבד ניהול ביטוחים, מנהלות גם חסכון פנסיוני ומציעות ללקוחות בין אם הם חוסכים ובין אם מבוטחים מגוון אפשרויות השקעה וביטוח. היום העולם אפילו פשוט עוד יותר בכך שניתן לשלב תכניות מחד או להפרידן מנגד.

למרבית הלקוחות חשוב להיות מוגנים ושקיפות בדבר כיצד מנוהל הכסף, לכן חברות הביטוח מעמידות כלים רבים להבנת מודל ההשקעה ודו"חות בדבר עלויות הניהול הנלווים.

אנו חושבים שבבחירת ביטוח חיים משולב עם חיסכון רצוי לבדוק ולהיות עם אצבע על הדופק בכל שלב, יתרה מכך, החלופה הנוחה ביותר היא ביצוע פגישת שירות מול סוכן הביטוח הפנסיוני ובבחינת  דו"חות רבעוניים המתקבלים מעת לעת.

 כמובן שמשקיע או מבוטח שאינו מכיר במעלותיו ויכולת השליטה שלו בכלל נכסיו הפיננסים, מוטב בכלל שלא ינסה לעשות בקרה באופן עצמאי אלא יפנה למומחה חיצוני בלתי תלוי.  בדיקה מקיפה של ביטוח החיים יכולה להועיל לכם ולחסוך אלפי שקלים

כמובן שהדרך הטובה ביותר לרכישת ביטוח חיים, צריכה להיערך אך ורק מול איש מקצוע בעל רשיון לביטוח תוך השוואת מחירי ביטוח ולא מול מוקדני שירות ומכירות אשר אינם אובייקטיבים ומאוד תלויים בחברה המעסיקה אותם.

 

 


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה