שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> ביטוחים -> ביטוח חים
הוסף עכשיו מאמר למדור :
ביטוח חים
 

מדריך מידע על ביטוח משכנתא


אמנון
 
 

 

מזל טוב! התחתנתם, חיפשתם את דירת חלומותיכם ומצאתם משהו משביע רצון. עכשיו, בדומה לרוב הזוגות הצעירים הטריים, תצטרפו לקבוצה הגדולה של לוקחי משכנתאות.

תגיעו לבנק, הפקיד יחייך אליכם בלבביות ושם תשמעו שמעתה ולאורך שנים ארוכות, מדי חודש בחודשו, תצטרכו להפריש משכרכם סכום של כמה אלפי שקלים כדי להחזיר את המשכנתא שלקחתם.

ביטוח משכנתא: נא להכיר

הפקיד החייכן גם יספר לכם שעליכם לשלם ביטוח משכנתא, מה שמבטיח לבנק שאם מסיבה כלשהי תהפכו לחדלי פירעון חברת הביטוח תחזיר לו את חובו. הבנק דואג לעצמו מכל הכיוונים. הוא ידרוש מכם ביטוח חיים למשכנתא, כדי שאם חלילה מישהו מכם ימות טרם עת חברת ביטוח תפרע את המשכנתא, וכן ביטוח מבנה למשכנתא, לכיסוי נזקים שאולי ייגרמו לדירה בשנות המשכנתא. ביטוח משכנתא, ייראה כספח קטן בהשוואה לתשלום המשכנתא, מהם כמה עשרות שקלים בהשוואה לאלפי שקלים, אך זו מראית עין בלבד. לאורך שנים סכומים אלה מצטברים לאלפי שקלים, ואולם, ביטוח חיים למשכנתא וגם ביטוח מבנה למשכנתא הם חלק מעלות המשכנתא, ואין דרך להימנע מהם.

ביטוח משכנתא – חסכנות היא הביטוח לביטוח

עליכם למצוא דרכי חיסכון אחרות שיקלו על ההתמודדות עם תשלום כבד כזה, גם אם חישבתם היטב את יכולת ההחזר שלכם. הוצאה של כמה אלפי שקלים, מדי חודש ולאורך שנים בהכרח תהפוך לגורם בו יש להתחשב ולפיו להתנהל. אז איך חוסכים מהוצאות אחרות כדי לפנות את הכסף להחזר המשכנתא, כדי לא להיקלע למינוסים, וללחצים שפוגעים באיכות החיים הכללית והזוגית?

ישנן כמה וכמה דרכים שכדאי לשקול.

החברה בה אנו חיים היא חברה צרכנית, ללא הפסק אנחנו מותקפים, בלי שנרגיש אפילו, במערכות שמשדלות אותנו לרכוש עוד ועוד, ולרכוש מה שרוצים המשווקים למכור, לאו דווקא מה שאנחנו צריכים לקנות.

דוגמא? בגדים. איזו אישה לא תתקשה לעמוד בפיתויים שמציבות לה חברות האופנה? אבל ישנה דרך אחרת. בימינו פורח שוק מגוון ועשיר ואופנתי של בגדי יד שנייה. ארגונים כמו ויצ"ו ואחרים מנהלים חנויות מעוצבות ומודרניות במרכזי ערים גדולות ומקפידים להציע בהם פריטי לבוש לכל הגילאים ולשני המינים, במבחר ובאיכות שאינם נופלים מכל חנות בגדים מסחרית. רק מחסום מחשבתי, לא שום גורם אובייקטיבי, מונע מאנשים להיכנס לחנויות אלה, להלביש את כל המשפחה היטב, ולצאת מרוצים ומאושרים, אבל בעלות עד מחצית ויותר מחנות רגילה.

ביטוח משכנתא –כרטיס אשראי מפתים להוצאות מיותרות

והתמכרות נוספת שכפתה עלינו החברה הצרכנית שלנו: כרטיסי אשראי. אלה בהכרח מפתים אותנו לרכוש יותר ממה שביכולתנו. ברגע שמסתובבים עם כסף בארנק, אנחנו יודעים ורואים בכל רגע כמה כסף יש לנו, לכשיאזל הכסף, בהכרח נפסיק לקנות. נטייתנו לתחום אז את הוצאותינו בגבול היכולת הכספית הממשית שלנו מתעצמת במצב כזה.

דרך נוספת שתקל לצמצם הוצאות קשורה לילדים. קשה להורים לסרב לבקשות ילדים. ואולם, אם מסבירים לילד שיש רק סכום מסוים, ולא מעבר לו, כדי לקנות דברים כי ההורים חייבים המון כסף לבנק ואם לא יחזירו אותו יסתבכו, הילד יפנים ויגלה הבנה. הוא יהפוך שותף למאמץ הכלכלי ולא יכביד (או יכביד פחות) על ההורים בדרישות מופרזות.

חיים ירוקים: אפשר לבלות בפיקניק בטבע, במקום במסעדה. אפשר לוותר על מכונית כשאפשר ובתוך העיר לנוע באופניים.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 0 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה