שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> ביטוחים -> ביטוח חים
הוסף עכשיו מאמר למדור :
ביטוח חים
 

עבודה בגובה- היזהרו גם בקרבת הבית


לינקשייק

לינקשייק - קידום ושיווק באינטרנט

 
 

 

עבודה בגובה נדרשת במרבית בניית בתים, בניינים והקמת מבנים תעשייתיים. במסגרת תמ"א 38, תכנית ממשלתית לחיזוק מבנים מפני רעידות אדמה נוצר צורך עז בעבודה בגובה בענף הבניין. יזמים וקבלני בניין קיבלו זכויות הרחבת בניינים לגובה תמורת שיפוץ בניין ישן וחיזוק היסודות שלו. קדחת הנדל"ן בישראל הביאה לבניית פרויקטים לגובה רבים ברחבי המדינה ועבודות מנוף התרחבו כמו גם בניית פיגומים לגובה רב ועבודה בגובה על גביהם. עם התרחבות העבודות בגובה הרחיב משרד התמ"ת את הוראות העבודה בגובה ורק קבלנים הרשומים בפנקס הקבלנים יכולים לערוך עבודות אלו.

בטיחות בעבודה

כל סוגי העבודות בגובה, בענף הבניין, תשתית (עובדי חברת חשמל, בזק ועוד), עובדי חברת ניקיון בסנפלינג ועוד מחייבים את בעלי העסק להדריך לפני ביצוע כל עבודה הוראות בטיחות בעבודה ולספק ציוד בטיחות על מנת למנוע תאונות בעבודה. החוק בישראל מחמיר עם קבלנים המזלזלים בתחום זה ומעבר לעונש מאסר ישלל רישום הקבלן בתעודת הקבלנים והוא לא יוכל לעבוד בתחום. נושא הבטיחות חשוב לא רק לפועלים עצמם אלא גם לסובבים אותם. פטיש הנופל מגובה 10 קומות עלול להרוג פועל העובד למטה בשטח או עלול לגרום לנזקים בבנייה. כל חברה המעסיקה עובדים ומבצעת עבודות אשר הן מעל גובה שני מטרים חייבת לדאוג לציוד בטיחות ולבטח את העובדים בהתאם.

פגיעה בתשתיות

עובדים לא זהירים העובדים בגובה, כמו למשל בעת שיפוץ בניין שקיבל תמ"א 38, עובדים בסביבה בה ישנן תשתיות עירוניות ובתים של שכנים לצידם. עבודה לא זהירה עלולה לפגוע ברכוש שכנים או לגרום לנזק עבור תשתית כמו קווי טלפון, אנטנות, צינורות ביוב, צנרת מים ועוד. העובדים פועלים בקרבת קווי חשמל או קווי מתח גבוה וללא ציוד מתאים וזהירות בעבודה עלולות להיגרם תאונות בעבודה קטלניות ונזק רב לרכוש. מחובתו של קבלן הבנייה או קבלן השיפוץ לפנות למשרד מהנדס העיר ולבדוק את תשתיות העיר כמו קווי מים וצינורות ביוב הנמצאים בקרבת הבניין ולמנוע פגיעות בתשתית העלולות לגרום תאונות עבודה, נזק לרכוש ומפגעים.

סביבת הבית הנבנה או המשופץ

בדיקה במשרד מהנדס המועצה והעתק תכנית הבניין המשותף הם מחובתו של הקבלן המשפץ. בסביבת השיפוץ יש לסמן בורות פתוחים, מפגעים, ולשמור לכסות בורות פתוחים ולסלק מכשולים כדי ששכנים וילדים לא יפגעו. פסולת עלולה לסכן חיי שכנים ועוברי אורח לכן יש לדאוג לפינוי פסולת בזמן ולא לאפשר לילדים להסתובב בין האזור הנבנה או המשופץ. 


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה