שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2572
מאמרים: 7616
Like: 59
מאמרים -> ביטוחים -> ביטוח רכב
הוסף עכשיו מאמר למדור :
ביטוח רכב
 

האותיות הקטנות בפוליסת ביטוח רכב


Alex Borod
 
 

 

לרוב, ההצעות של ביטוח רכב נראות אטרקטיביות מאוד על הנייר, בטלוויזיה או בפרסומת. אולם הבעיה נמצאת תמיד באותיות הקטנות. כאשר לא מעיינים בכל הסעיפים של הפוליסה באופן יסודי ועמוק, עלולים להגיע למצב בו חברות רבות מנצלות את התמימות וחוסר הידע של המבוטחים ומציעות להם ביטוחי רכב שאינם משתלמים להם כלל. מה אפשר לעשות על מנת למנוע זאת?

כולנו כבר מכירים ויודעים עד כמה בעייתיות יכולות להיות האותיות הקטנות, אשר התוכן שלהם הוא כמעט אף פעם לא חיובי, ולא מכיל הטבות ללקוחות. אולם עם זאת, רבים מאתנו, גם כאשר אנו מודעים לבעיה, נוטים שלא להקדיש לאותיות הקטנות מספיק תשומת לב, מה שעלול לעלות להם אחר כך הרבה מאוד כסף. בשוק כה מגוון ותחרותי כמו שזה של שוק ביטוח רכב, חוסר תשומת לב מסוג זה עלול גם לבוא לידי ביטוי בנזקים של מאות ואלפי שקלים בכל חודש.

מה כוללת הפוליסה?

ברוב הפעמים, כאשר אנו רוכשים פוליסת ביטוח חובה, אנחנו מודעים למטרה העיקרית שלה. גם המטרה של רכישת פוליסה מקיפה או פוליסת צד ג' היא ברורה לכולנו. אולם כאשר מגיעים לרגע האמת, בו צריך להפעיל את הפוליסה במקרה של תאונה או נזק, אנו פתאום מבינים שהעניין הוא לא כל כך פשוט כמו שאנחנו חושבים.

פעמים רבות החברות לא יפעילו את הפוליסה כאשר המקרה או התאונה נעוצים בנהיגה בשכרות או בעבירות תנועה שונות. בנוסף, שום פוליסה אינה מבטיחה רכב חלופי במקרה כזה, אם הרכב שלכם תקוע או יצא מכלל שימוש בעקבות התאונה או המקרה. כל מי שהזדקק אי פעם להפעלה של הפוליסה שלו בוודאי יכול להזדהות עם תחושת ההפתעה למשמע הסירוב של נציגי החברה, בשל תנאים מסוימים שלא היו מודעים אליהם.

כמובן שיש עוד המון גורמים אשר אינם נכללים בפוליסות ביטוח רכב כגון שירותי גרירה, תיקוני נזקים באמצע הדרך, הגנה משפטית או אפילו ביטוחי שמשות ורדיו דיסק. בכל אחד מהמקרים, הלקוחות נדרשים לבדוק האם הכיסויים קיימים בסעיפי הפוליסה, ואיזה מחיר הם צריכים לשלם עבור שירותים אלו.

 

מהי ההשתתפות העצמית?

גם גובה הסכום של ההשתתפות העצמית שעלינו הנהגים לשלם בכדי להפעיל את הפוליסה, נהוג להיות כתוב באותיות קטנטנות ולא בולטות. חברות ביטוחי רכב רבות אינן ממהרות לחשוף בפני הנהגים את הסכום הזה כאשר הן מעוניינות לסגור עמם את העסקה. בנוסף, כאשר סכום התיקון הוא קטן מסכום ההשתתפות העצמית, כנראה שהפנייה אל החברה לא תועיל ובסופו של דבר הפוליסה לא תופעל במקרה זה. כלומר, סכום השתתפות עצמית גבוה יכול להגביל את הפניות אל החברה ואת ההפעלה של הפוליסה במקרים שונים.

מתי ניתן לקבל הנחה?

קיימים מקרים בהם דווקא האותיות הקטנות יכללו פלוסים ולאו דווקא מינוסים עבור הלקוחות. כך קורה במקרים בהם הנהגים זכאים לקבל הנחות והטבות מיוחדות מהחברה, כאשר הם רוכשים ביטוח חובה. הנחות אלו יכולות להתקיים במספר מקרים, למשל כאשר רוכשים יותר מפוליסה אחת מטעם אותה חברה, או אם הנהגים משתייכים לאוכלוסיות מיוחדות כגון סטודנטים וחיילים. בכל מקרה, תמיד חשוב לקרוא את האותיות הקטנות. 


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה