שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2412
מאמרים: 7398
Like: 59
מאמרים -> ביטוחים -> ביטוח רכב
הוסף עכשיו מאמר למדור :
ביטוח רכב
 

היית מעורב בתאונה? כל מה שאתה חייב לעשות


david
 
 

החלפת פרטי הביטוח והפרטים המזהים

כל עורך דין תעבורה יגיד לכם שאחד הדברים שחשוב לעשות לאחר תאונה הוא קודם כל לקחת את פרטיו של הנהג השני שהיה מעורב בתאונה וכן של נהגים נוספים, במידה ומדובר בתאונה שבה מעורב יותר מרכב אחד. כמו כן, עליכם להזדהות ולהשאיר את הפרטים שלכם אצל הנהג או אצל הנהגים האחרים שרכבם היה מעורב בתאונה. עליכם להשאיר (ולקחת) את מספר תעודת הזהות ואת השם המלא, הכתובת, מספר הטלפון הנייד, מספר הרכב, מספר פוליסת הביטוח ואת שם חברת הביטוח שבה מבוטח הרכב.

במידה והיו עדי ראייה לתאונה, מומלץ מאוד לקחת את הפרטים המזהים שלהם, על מנת שיעידו על שהתרחש, במידת הצורך. חשוב לצלם את הרכבים מכמה זוויות, כך שבעת הצורך תוכלו להביא תימוכין לגירסה שלכם לתאונה.  

פנייה למיון

לאחר התאונה עליכם לגשת לחדר מיון. הסיבה לכך נעוצה בעובדה שלא ניתן לדעת באופן עצמאי מה הם הנזקים הגופניים שספגתם. כמו כן, חשוב לדעת כי גם אם אתם הייתם אחראים לתאונה, הרי שבמידה ונפצעתם בה, לפי החוק הנהוג בישראל יש לכם את האפשרות לקבל פיצויים. עם זאת, גובה הפיצויים תלוי לא רק במידת הנזק שנגרם לכם, אלא גם בסמיכות הזמנים בין הרגע שבו התרחשה התאונה לבין הרגע בו ניגשתם לחדר המיון.

במידה ותתמהמהו בפנייה לחדר מיון, לא ניתן יהיה להוכיח כי הנזקים מהם אתם סובלים הם תוצאה של התאונה או שמא התרחשו לאחר התאונה.  המלצה שלנו, אם יש בהישג ידכם מספר טלפון של עורך דין תעבורה, התקשרו והתייעצו בשלב זה, היות וכל מסמך או פעולה שאתם עושים עשויה להשפיע בהמשך על תוצאות התביעות לנזיקין ומול חברות הביטוח.  בחדר המיון עליכם לדווח לרופאים המטפלים בכם על כל תחושה לא שגרתית ועל כל כאב שהופיע לאחר התאונה. יש לציין כמובן כי עברתם תאונת דרכים ולדאוג לבצע את כל הבדיקות הרלוונטיות, לרבות בדיקות רנטגן או בדיקות הדמיה, דוגמת CTאו MRI.

פנייה לעורך דין לענייני נזיקין

עורך דין לענייני נזיקין הוא איש המקצוע אליו תצטרכו לפנות על מנת לברר האם אתם זכאים לקבלת פיצויים בגין הנזקים שנגרמו לכם עקב התאונה. מומלץ שלא להתמהמה עם הפנייה לעורך הדין. אין כל סיבה להמתין מספר ימים עד שתתפנו ליצור קשר עם עו"ד - נסו לעשות זאת מהר ככל האפשר.

ייעוץ מיידי על ידי עורך דין תעבורה

במידה ועברתם על חוקי התעבורה למשל אם ביצעתם עבירה של נהיגה בשכרות , מומלץ לפנות בהקדם האפשרי אל עורך דין תעבורה. מדובר בתחום התמחות ספציפי בעולם המשפט ועל כן יש לאתר איש מקצוע מומחה בתחומו. בפרט במקרים בהם התאונה התרחשה כיוון שעברתם באור אדום, לא צייתתם לתמרור עצור או שנהגתם בשכרות. מומלץ לקבוע פגישת ייעוץ כמה שיותר מהר. לרוב, ניתנת הפגישה בחינם וללא כל התחייבות.  


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה