שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2510
מאמרים: 7552
Like: 59
מאמרים -> ביטוחים -> ביטוח רכב
הוסף עכשיו מאמר למדור :
ביטוח רכב
 

הרשימות השחורות של חברות הביטוח


אמנון
 
 

מן הידוע הוא שפוליסת ביטוח חובה לרכב טומנת בחובה מעין פרדוקס תמידי. מצד אחד אנו משלמים מידי חודש סכומים לא מבוטלים כדי שאם חס וחלילה יקרה המקרה, נוכל לקבל את הפיצוי ההולם עבור הנזק לרכב שלנו. מצד שני, כאשר קורה המקרה, אנו שואלים את עצמו האם כדאי להפעיל את הביטוח, תוך ידיעה  שבפעם הבאה שנרצה לחדש אותו הוא כבר עלול להתייקר משמעותית או פשוט להעדיף לספוג את עלות הנזק, ולהשאיר את דף התביעות של הפוליסה נקי? אכן דילמה מהחיים. אך מסתבר שלתוך אותה דילמה יש לצקת כעת שיקול נוסף, שכן, ריבוי של תביעות כנגד חברת הביטוח עלול להכניס אותנו לרשימה שחורה, שבה מאוחסנים כל אותם אלו שחברת הביטוח מסרבת לבטח. מדוע בעצם? מהסיבה הפשוטה, שחברות הביטוח, בניגוד לעמותת "יד שרה" הן עסק כלכלי מובהק השואף כמו כול העסקים למקסימום רווחיות. כאשר חברות הביטוח מזהות לקוח, שאינו רווחי מבחינתן, בגלל יתר תביעות, הן יעלו עבורו את תעריף פוליסת הביטוח לרכב באופן משמעותי בשלב הראשון, ובשלב הבא, הוא אף עלול למצוא עצמו באותה רשימה שחורה.

 

נושא סירובן של חברות הביטוח, להנפיק ביטוח מקיף לרכבים בשל ריבוי תביעות, נידון לא פעם בכנסת, ולצורך הדוגמא, נושא סירובן של חברות הביטוח להנפיק פוליסות עבור רכבים מאזור הדרום (בשל ריבוי הגנבות באזור) גרם להוצאת איסור לסרב לבטח כלי רכב בשל מיקום גיאוגרפי. חברות הביטוח הבינו והתחכמו. אסור לסרב, אבל מה לגבי הצעות מחיר גבוהות להחריד? או השתתפות עצמית גבוהה במיוחד במקרה של גניבת הרכב?

 

כאן עולה שאלה מטרידה נוספת. במידה וחברת ביטוח מסרבת למכור לי ביטוח רכב, אני פונה לחברה אחרת ולפתע גם היא מסרבת לבטח אותי. האם ייתכן שחברות הביטוח חולקות בינן לבין עצמן את מאגרי הרשימות השחורות שלהן? דבר זה אינו חוקי בעליל, שהרי את המידע לחברת הביטוח אמור להעביר רק המבוטח עצמו. ועדיין, ידוע שכל שיחת טלפון אל חברת הביטוח מוקלטת ונשמרת במאגרי המידע של החברה. בהקלטות אלו טמון מידע רב ולעיתים רגיש לגבי מבוטחים שונים. במציאות שבה ריגול תעשייתי לסוגיו השונים קיים ומתרחש מידי יום, יש בהחלט סיבה לדאוג ממקרה בו חברת ביטוח שכלל אינה אמורה להכיר אותי ואת נתוני הרכב שבבעלותי, תחליט כך סתם שהיא אינה מעוניינת לבטח את הרכב שבבעלותי.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 0 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה