שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2540
מאמרים: 7581
Like: 59
מאמרים -> ביטוחים -> ביטוח רכב
הוסף עכשיו מאמר למדור :
ביטוח רכב
 

מי צריך ביטוח מקיף לרכב


אמנון
 
 

 

ביטוח רכב הוא מצרך חיוני בעבור כל אדם בעל רכב פרטי או רכב מסחרי בעולם כולו. ביטוחי הרכב בישראל מתחלקים לשני חלקים : ביטוח נזקי גוף וביטוח נזקי רכוש. ביטוח נזקי הגוף הוא ביטוח חובה ואותו מחויב כל נהג בישראל לרכוש. ביטוחי נזקי הרכוש הם ביטוח מקיף וביטוח צד ג'. נהגים אשר מבקשים לרכוש לעצמם הגנה ביטוחית מקיפה מתבקשים לבחור פוליסת חובה ופוליסת מקיף לרכב. במקרים בהם הנהג אינו מעוניין בפוליסת מקיף כדאי לרכוש לפחות פוליסת ביטוח צד ג'.

פוליסת ביטוח חובה מעניקה לנהג הגנה במקרים של גרימת נזק לרכב ובמקרים של אבדן הרכב בגנבה או אסון טבע. נזק תאונתי לרכב עשוי להסתיים באבדן הרכש ובתשלום של סכומי כסף משמעותיים למוסך. פוליסת ביטוח מקיף מציעה לבעל הרכב כיסוי במקרים של נזקי תאונה, נזקים אשר נגרמים לרכב בזמן חנייה ונזקים של אבדן טוטלי. חשוב להדגיש כי חברת הביטוח קובעת תשלום דמי השתתפות עצמית בכל תביעה. דמי ההשתתפות העצמית משתנים בין הפוליסות ובין התביעות.

סוגים של פוליסות ביטוח מקיף לרכב

שוק ביטוחי הרכב בישראל הוא שוק תחרותי, חברות הביטוח נלחמות על כל מבוטח ופועלות ללא הרף לגיוס מבוטחים חדשים ושימור המבוטחים הקיימים. פוליסת הביטוח המקיף אינה אחידה בין כל חברות הביטוח. התקנון מאפשר לכל חברת ביטוח לקבוע בעצמה את תנאי הפוליסה ואת מחירי הביטוח. התחרותיות באה לידי ביטוי בתוספות מיוחדות כמו שירותי רכב חלופי, שירותי דרך, שירותי ביטוח שמשות, הטבות תיקון פנצ'רים ושלל הטבות והנחות מיוחדות למבוטחים.

כתב שירות של שירותי גרירה וחילוץ הוא תוספת חיונית לכל פוליסת ביטוח רכב. שירותי הגרירה מתגלים שימושיים במצבים בהם הרכב נתקע באמצע הדרך או מסרב להניע. את שירותי הגרירה והחילוץ מספקות חברות הביטוח 24 שעות ביממה בכל שטחי הארץ. על פי רוב יש להמתין כשעתיים עד להגעת רכב החילוץ אל המקום. ישנן פוליסות ביטוח רכב מיוחדות אשר מציעות גם שירותי מוניות ושירותי חילוץ ללא צורך בהמתנה.

מחירים של פוליסות ביטוח רכב

את פוליסת הביטוח המקיף בוחר כל מבוטח בהתאם לצרכיו האישיים ובהתאם ליכולתו הכספית. את מחיר הפוליסה קובעות חברות הביטוח בהתאם לנתוני הנהג, סוג הרכב, מקום המגורים וגיליון תביעות העבר של בעל הרכב. סוגי רכבים ואזורי מגורים רגישים לגנבות רכב באים לידי ביטוי בתעריפי ביטוח הרכב. גנבות רכב מהוות גורם משמעותי להפסד כלכלי בעבור חברות הביטוח.

מבוטחים בעלי עבר עשיר של תאונות, תביעות וגנבות רכבים צפויים להגיש תביעות נוספות לחברת הביטוח. בהתאם לכך קובעת חברת הביטוח תעריפי ביטוח גבוהים במיוחד בעבורם. לעומת זאת, מבוטחים בעלי עבר נקי מתאונות ותביעות הם מבוטחים מבוקשים ומועדפים בחברות הביטוח. נהג וותיק בעל עבר נקי מתביעות יוכל לקבל הצעות ביטוח טובות בכל חברות הביטוח. ישנם חברות ביטוח אשר מציעות פוליסות ביטוח מיוחדות בעבור הנהגים הוותיקים.

נתוני הסטטיסטיקה מראים כי נהגים צעירים ונהגים חדשים צפויים להיות מעורבים בכמות גדולה יותר של תאונות. בהתאם לכך נדרשים הנהגים החדשים לשלם מחירים גבוהים יותר בביטוח מקיף, ביטוח חובה ושאר ביטוחי הרכב. מחירים מיוחדים ניתנים גם לשומרי מסורת אשר אינם נוהגים בסופי שבוע וחגים ולנהגים זהירים במיוחד. 

 


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 0 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה