שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> ביטוחים -> ביטוח רכב
הוסף עכשיו מאמר למדור :
ביטוח רכב
 

סוגי ביטוח רכב ללקוחות פרטיים


אמנון
 
 

 

כל בעל רכב בישראל מחויב להחזיק בפוליסת ביטוח חובה, נסיעה ללא פוליסת חובה היא עבירה על החוק. לצד ביטוחי החובה מציעות חברות הביטוח פוליסות ביטוח רכב מקיף ,פוליסות ביטוח צד ג' וחבילות של שירותי גרירה, טיפול בפנצ'רים ושלל הטבות ותוספות לנהגים. בכל רכישה של פוליסת ביטוח לרכב יש לבחון את גובה הכיסוי, גובה ההשתתפות העצמית ולבצע השוואת תעריפי ביטוח בין חברות הביטוח השונות.

ההפרשים בין מחירי הביטוח בחברות השונות עשויים להגיע למאות שקלים ואלפי שקלים. הפוליסה היקרה ביותר אינה תמיד הפוליסה הטובה ביותר, ישנם מצבים בהם פוליסה זולה מעניקה לרכב כיסוי מקיף יותר ותנאים טובים יותר. פוליסת ביטוח רכב מתאימה יש לבחור בהתאם לסוג הרכב, הכשרת הנהגים ברכב, רמת המיגון ועוד. נהגים וותיקים ונהגים זהירים ללא רקע של תאונות ותביעות ביטוח יוכלו לקבל תעריפי ביטוח מוזלים ומסלולי ביטוח רכב מיוחדים בכל חברות הביטוח.

חבילת ביטוח מקיף לרכב

את פוליסת הביטוח המקיף ניתן להפעיל במקרים בהם נגרם נזק לרכב המבוטח במהלך תאונה. פרט לנזקי תאונות מעניק ביטוח מקיף כיסוי גם במקרים של גנבת רכב או אבדן טוטלי של הרכב בשרפה או פעולה אחרת. חשוב לציין כי פוליסת ביטוח מקיף אינה מהווה תחליף לפוליסת ביטוח חובה, פוליסת המקיף אינה מכסה נזקי גוף. כמעט בכל פוליסת מקיף מוגדר סכום של השתתפות עצמית אשר יש לשלם במהלך תביעת הביטוח.

ישנם מקרים בהם בעל הפוליסה בוחר להימנע מהגשת תביעה לחברת הביטוח. הפעלת הביטוח המקיף עלולה להכתים את עברו הביטוחי של בעל הביטוח ולהביא להעלאת דמי הביטוח בעתיד. חברות ביטוח מעניקות לנהגים בעלי עבר ביטוחי נקי מתביעות מחירים אטרקטיביים ותנאים מיוחדים. הנהגים הזהירים מהווים קהל מבוטחים מבוקש בעבור כל חברות הביטוח.

בכל רכישה של פוליסת ביטוח מקיף לרכב יש לבצע השוואת מחירים בין מספר חברות ביטוח. במהלך ההשוואה יש לבחון את סכומי ההשתתפות העצמית, תנאי השימוש במוסכי הסדר, תעריפי הפוליסה והטבות נוספות. ניצול נכון של התחרותיות בשוק יאפשר ללקוח קבלת כיסוי ביטוח נרחב, מחיר זול וחבילה של הטבות בתחומי ביטוח נוספים ושירותי גרירה וחילוץ לרכב.

ביטוח חובה לרכב

הביטוח המקיף וביטוח רכב צד ג' הם ביטוחי רשות, את פוליסת ביטוח החובה חייב כל נהג בישראל לרכוש. קופות החולים אינם מעניקות טיפול וכיסוי לנפגעים בתאונות דרכים. את הכיסוי הרפואי לנפגעי תאונות דרכים מעניקה פוליסת ביטוח חובה. פרט לנהגים ברכב מעניק ביטוח החובה כיסוי גם להולכי רגל אשר נפגעים בתאונות הדרכים.

נפגעי תאונות פגע וברח יוכלו לקבל סיוע וטיפול רפואי באמצעות קרן מיוחדת לנפגעי תאונות פגע וברח. במקרים בהם בעל הרכב נסע ברכב ללא פוליסת חובה בתוקף האחריות לנזקים הגופניים שנגרמים בתאונה חלה על בעל הרכב. חשוב לציין כי גם רוכבי אופנועים וקטנועים מחויבים ברכישת פוליסות חובה מתאימות.

רכב אשר מבוטח בביטוח חובה מעניק כיסוי נזקים גופניים לכל נהג אשר ינהג ברכב, כל אדם אשר עושה שימוש ברכב יוכל להפעיל את כיסוי החובה במידת הצורך. תעריפי הביטוח נקבעים בהתאם לסוג הרכב, הכשרת הנהגים הקבועים ברכב ונתונים נוספים. תעריפי ביטוח החובה כפופים להוראות המפקח על הביטוח, התעריפים אינם אחידים בין כל חברות הביטוח ומומלץ לבצע השוואת מחירים בכל מועד של חידוש פוליסה. 


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 0 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה