שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2412
מאמרים: 7398
Like: 59
מאמרים -> ביטוחים -> ביטוח רכב
הוסף עכשיו מאמר למדור :
ביטוח רכב
 

שאלות ותשובות אודות ביטוח רכב


אמנון
 
 

 

ביטוח רכב הוא מסוג התחומים שבהם אתה לא מבין עד אשר אתה צריך להתמודד עם רכישת ביטוח רכב. ביטוח רכב הוא הדבר הראשון שצריך לעשות כאשר מקבלים או קונים אוטו חדש.

למה כל כך דחוף לעשות ביטוח רכב?

הסיבה בגינה לא ניתן לעלות על האוטו ללא רכישת ביטוח לרכב היא הסוגיה של ביטוח חובה. ביטוח חובה כשמו כן הוא, הוא מחייב את כל הנהגים. מדובר בביטוח המגן מפני פגיעות גופניות שנגרמו כתוצאה ממעורבות של כלי רכב. הפגיעות יכולות להיות של הנהג הפוגע, הנהג הנפגע, אנשים שישבו בכל אחד מהרכבים והולכי רגל. המחוקק קבע כי ביטוח זה יהיה חובה על כל הנהגים בכדי להבטיח שבמצב של תאונה שמצריכה טיפול רפואי, יהיה מי שישלם עבור הטיפול ולא יהיה מצב שבו אדם לא מקבל טיפול רפואי בגלל שאין לו דרך לשלם עליו. זהו הביטוח היחיד שהוא חובה, יתר הביטוחים הם אופציונאליים וכל נהג יכול לבחור האם לרכוש אותם או לא. חשוב לציין כי ביטוח החובה חל על כל הנהגים, בכל הגילאים ועבור כל הרכבים, מקטן ועד גדול.

האם כדאי לרכוש עוד ביטוחים לרכב?

היה ויש לכם רכב חדש ויקר יחסית מומלץ לרכוש ביטוחים נוספים לרכב מלבד ביטוח החובה, שכאמור הוא מחייב ועליו אין בכלל ויכוח או דיון. לגבי יתר הביטוחים, כאשר הנפוצים הם ביטוח צד ג' וביטוח מקיף, הכל תלוי בסיכונים שאתם מוכנים לקחת ובשווי של הרכב שלכם. ביטוח מקיף אמור להגן על הרכב שלכם במצב שנגרם לו נזק מרכב אחר, במצב של שריפה, גניבה או כל אירוע ביטוחי אחר המוגדר בפוליסה. היה והרכב שלכם שווה הרבה מאוד כסף, ככל הנראה שאתם תעדיפו לשלם מידי חודש עבור ביטוח רכב מקיף ולא לחיות בדאגה מתמדת שמא עשו לכם מעשה ונדאליזם או גנבו לכם אותו במהלך הלילה. כאשר יש ביטוח מקיף, הנזקים שנגרמים לנזק מכוסים ומטופלים על ידי חברת הביטו. כמו כן, היה והרכב נגנב או נהרס בצורה שלא ניתנת לתיקון, בעל הפוליסה מקבל את השווי של הרכב מחברת הביטוח. לעיתים אם יש לכם רכב מאוד ישן ולא יקר, שווה לא לבטח את הרכב בביטוח מקיף, היות והעלות של הביטוח שווה יותר מעלות קניית רכב חדש או תיקונו בעת תאונה. בכל הנוגע לביטוח צד ג', המלצתי החמה היא שכל נהג יבצע ביטוח שכזה ואין זה משנה אם רכבו יקר וחדש או ישן ומתפרק.

מה עוד צריך לדעת?

כאשר אתם רוכשים לעצמכם את פוליסות הביטוח השונות, רשמו לעצמכם מתי תאריך הסיום של הפוליסה. במיוחד בנוגע לביטוח החובה אתם אינכם רוצים למצוא את עצמכם נוהגים ברכב ללא ביטוח חובה. מעבר לסנקציות הפליליות שיש עקב פעולה זו, אתם לוקחים בכך סיכון גדול מידי בנוגע לחיי אדם. אי לכך רצוי כי תרשמו לעצמכם את התאריך בו הביטוח מסתיים על מנת שתזכרו לחדשו בבוא העת.

איפה כדאי לבטח?

לשאלה זו אין תשובה חד משמעית. היות וביטוח רכב הוא מוצר אחיד בכל החברות, ואין פה עניינים של אופנה ואיכות המוצר, אתם יכולים לבחור את החברה שתעניק לכם את ההצעה המשתלמת והטובה ביותר. קחו בחשבון שההצעה האטרקטיבית ביותר היא לא זו הזולה ביותר דווקא, אלא יש פרמטרים של איכות השירות והזמינות, ניסיון החברה ושביעות הרצון הלקוחות ממנה. קחו הכל בחשבון לפני שאתם מקבלים החלטה.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 0 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה